Exploit ve Site Açıkları hakkında...

halo11112

Yeni üye
18 Ağu 2009
21
0
İyi aksamlar arkadaşlar...

anladığım kadarı ile bir sitenin sistemine sızmak ve çökertmek yada imza bırakmak için yazılım dillerini bilmek gerekiyor.
yada exploit yazmak icin.

simde bende yeni basladım örnegin suan c++ calısıyorum 2-3 gündür birazda yol aldım. kendi capımda ufak source fileler yazıp kendimi tatmin ediyorum. simdi anlayamadıgım nokta su;

simdiye kadar arastırdıklarım ve gördügüm ne bileyim c++ yada phyton dersleri nette gördüklerim alakasız seyler ? bir sitenin acığını bulmak icin c++ ögrenmek biraz alakasız oldugunu düsünüyorum nerden baslamalıyım ??

ben bilinen script acıklarına hazır kodlar ile sızmak. ne bileyim falanca adamın buldugu acıgı kullanmak istemiyorum. öncelikle bu isin mantığını ögrenmek ve bu iste kendim ilerlemek istiyorum. yardımlarınız icin simdiden tesekkür ederim.

Son düzenleme:

halo11112

Yeni üye
18 Ağu 2009
21
0
Tabiki hazır exploitler kullan onları incele.Eğer exploitle gerçekten ilgilenmeyi düşünüyorsan kali linux da bir uygulama var.Adı Met asploit.O çok işine yarar.İleride onu da öğrenmeni tavsiye ederim.Bir de python yerine php öğrenirsen senin için daha iyi olur.Hem daha kolay.Hem de bir çok alanda kullanılabiliyor.İster webtasarım yaparsın ister exploit yazarsın ister bot yaparsın istersen başka birşey.Benim tavsiyem bunlar.Kolay gelsin sana...

tesekkür ederim kardeşim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.