Exploit Yazmayı Öğreniyoruz 1 Başlangıç | ArViX |

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
maxresdefault.jpg

Selam arkadaşlar bu konuyla alakalı pek türkçe kaynak olmadığını gördüm kendim yazmayı istedim.Dersler 3-4 konu olacak şekilde böldüm tek konuda da yazabilirim fakat oldukça uzun olacağı için pek okunmayacağını düşündüm. Bu konuda muhakkak bilmeniz gerekenleri yazacağım 2. açtığım konudaysa aşağıda yazdığım kavramları bildiğinizi varsayarak exploit geliştirmeye yavaştan başlayacağız.

Bilinmesi Gereken Temel Kavramlar​

RAM(Ben bunu biliyorum ya diyerek kestirip atmayın gerçekten ne işe yaradığını öğrenin)
CPU(Aynı şekilde)
Registerlar
Pointer Registerlar
Control Registerlar
Segment Registerlar vs.
Little indian ve Big indian
ASLR ve Dep
Assembly
Bit
Nibble
Bayt
Word
Dword
Binary Sayı Sistemi
Octal Sayı Sistemi
Decimal Sayı Sistemi
Hexadecimal Sayı Sistemi​

Şimdilik bu kadar yeterli olacaktır bunları araştırmanızı öğrenmenizi öneriyorum diğer konuyu 2-3 gün içerisin de açarım diye tahmin ediyorum. Takıldığınız yer olursa özel mesajla sorabilirsiniz biliyorsam en kısa zamanda dönerim

Son düzenleme:

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Balık vermek yerine balık tutmayı öğretmeniz güzel. İnsanları araştırmaya teşfik ediyor. Elinize sağlık. Keşke eğlence konularından çok bunlar okunsa

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc

ByBaggins

Kıdemli Üye
2 May 2016
2,347
1
Bilmiyorum demekten hiç bir zaman çekinmem, utanç duymam :) 2 gün sonra diğer konuyu açacağım ezbere gitmediğimi zaten anlayacaksınız :)
Umarım biliyorsunuzdur. Fakat sadece assembly bilmek bile başlı başına büyük ve zor bir şey... Yanlış anlama konuyu baltalama amacım yok. Devamını bekliyorum. :) Kolay gelsin. :)

KaraPence1

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
294
0
stack tabanlı exploıtler Programda yanlıs Verı tıpı Kullanımlarından mı ? olusuyor

ByBaggins

Kıdemli Üye
2 May 2016
2,347
1

Ne Fark Eder ? Bunların Hepsini Bilen İnsan Yok mu ? Yada Burda Bunları Bilan İnsan Gördüğünüz İçin mi Şaşırdınız Yahut Sizden Daha Çok Bildiği İçin mi ? Veya Hiç Bilmiyor
Sakin gel aslan parçası. :) Bi dur hele yavaş ol. Sadece assembly bilmek bile ne kadar zor haberin var mı ? Ondan sordum.

Katılıyorum hiç bir zaman yazılım dilini biliyorum demedim çünkü bunların ucu bucağı yok.Ben sadece bizi ilgilendirecek kısımına kadar biliyorum önemli olan mantığını bilmek şu aşama da
Anladım. Ellerine sağlık. :) Devamını bekliyorum. ;)

Elezen255

Katılımcı Üye
28 Nis 2016
372
0
Sakin gel aslan parçası. :) Bi dur hele yavaş ol. Sadece assembly bilmek bile ne kadar zor haberin var mı ? Ondan sordum.
, Adam Sana Assembly Öğren Dememiş , Temel Kavralaramlar Demiş . Teoride Br Dil Olduğunu , Yüksek seviyeli mi düşük seviyelimi nerde kullanır gibi şeyleri öğrensen yeter demiş

KaraPence1

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
294
0
Stack nedir? Ramde ayrılan bir bölümdür. Yerel hafıza değişkenlerinin dönüş adresidir ve ebp değeri burada saklanır. Stack içerisine fonksiyon değişkenleri, ebp değeri ve geri dönüş adresleri saklanır.Hatalı fonksiyon kullanılmasından ortaya çıkar evet

O Zaman Ben c# Ile Yazabılırım Exploıt Bu Konuda Stack Olacak Dımı ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.