Ext4 bölüm birleştirme nasıl yapılır ?

Khokosh

Katılımcı Üye
14 Mar 2013
290
0
Denizli
Arkadaşlar pc de 2 hard disk var
1. ssd 120 gb
2.hdd 750 gb

1. de win 8.1
2.de win 10 ve kali linux yüklü
kurarken yeterli gelir diye düşünüp 50 gb yapmıştım kaliyi 2 gbde swap tamam dedim fakat şimdi işler değiştir artık win 10 a hiç girmiyor 8.1 de ise kalide exe li çalıştıramadığım şeyler ve oyunlar için giriyorum
yani yoğun bi şekilde kali kullanıyorum
gerekli alanın fazlasını ayırdıktan sonra hdd de 100 gb den fazla boş alan kalıyor bunu kali de kullanmak istiyorum fakat öle 2 partition olarak değil mevcut 50 gb lik kali yi +100 ekleyerek 150 yapmak istiyorum fakat kalinin formatı ext4
şuanki 100 gb yide ext4 formatında biçimlendirdim fakat birleştiremedim
Nasıl birleştirebilirim ?
komut ile birleştirebilirmiyim ?
gparted programı işime yararmı ?
veyahut kullanacağım programın ismini verirseniz araştırırım ? (yanda dökümanda versen tadından yenmez)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.