Eyvah Virüs!!!!

29 Tem 2013
60
0
Kilit Please

Bilgisayarım kaç gündür bi garipti. Şifremi giriyorum açılıyo arkaplan ile mouse gözüküyo, bi kaç dakika sonra görev çubuğu geliyo, bi kaç dakika sonrada masaüstü ögeleri. Bi avast ile tarayayım dedim şimdi.
Hızlı Taramada 6 virüs çıktı tam bitmeden durdurdum virüsleri sildim.
Şimdi sorunlara geleyim:
Tam sistem taraması 3 saattir %0da :RpS_confused: Tarama yapılırken bi klasörün adını değiştirmeye çalıştım windows gezgini yanıt vermiyor hatası aldım :RpS_confused: Sonra windows gezgini yeniden başlatıldı klasörün adını değiştirip entere bastım 5 dakika sonra değişti:RpS_confused: Sonra o klasörü başka bi klasöre sürükledim bi kaç saattir taşınıyor yazıyo :RpS_confused:Ve avastta 7 tane ???? var ne bunlar :RpS_confused:Birini tarıyorum tarama bi kaç saattir %0da :RpS_confused:
tj25.jpg

Son düzenleme:

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
kendi pc indee olan yazilimlar virus olarak algiliyor antivirus programi olay bu
dikkat et dosya adini degistirdin ama yine ayni ya da farkli eeeee daha cok bahaneye ihtiyac yok olay belli

29 Tem 2013
60
0
kendi pc indee olan yazilimlar virus olarak algiliyor antivirus programi olay bu
dikkat et dosya adini degistirdin ama yine ayni ya da farkli eeeee daha cok bahaneye ihtiyac yok olay belli
Anlamadım abi ya :RpS_ohmy: Olay ne ve sorunlarıma cevap alamadım..
1-???? ler ne 7 tane var avasta daha önce yoktu?
2-Bi kaç hafta önce avastta tarama yaparken dosya adı değiştirdiğimde//dosya taşıdığımda bişey yoktu şimdi neden windows gezgini kafayı yedi??
3-Tam sistem taraması neden ilerlemiyor?

Bu arada hızlı taramada çıkan 6 tane virüs tam hatırlamıyorum ama 2 tanesinde biclient yazıyodu. İnternette baktım virüsmüş :RpS_crying: Neyse avasta sildirdim..

Edit: 1 tanesindede lollipop yazıyodu. araştırdım buda virüsmüş. Program ekle kaldırdan sildim(ben yüklememiştim zaten) avastta sildi ama tam silindimi bilmiyorum :RpS_crying:

Son düzenleme:
29 Tem 2013
60
0
2-Bi kaç hafta önce avastta tarama yaparken dosya adı değiştirdiğimde//dosya taşıdığımda bişey yoktu şimdi neden windows gezgini kafayı yedi??

Bunların hepsinin cevabı "hâla bilgisayrında virüs var" mı yani. Neyse eve gidince dediğiniz programlarla tararım. Ama avasttaki ???? lere çok takıldı kafama. Virüsten mi oluyo bu?

adam1234

Katılımcı Üye
25 Tem 2013
541
0

Bunların hepsinin cevabı "hâla bilgisayrında virüs var" mı yani. Neyse eve gidince dediğiniz programlarla tararım. Ama avasttaki ???? lere çok takıldı kafama. Virüsten mi oluyo bu?

Bak bilader adamlar sana combofix yükle demiş bişey kalmıcak yok soruum o değil neden 7 virüs bunları soruglamıcaksın gidiğ yüklüceksin bak forumda adamları engellıyorsun 100 kısı yardım beklıyor boş boş mesajlar atma yardımı etmişler konuyu kilitle hala boş muhabbet yapma

29 Tem 2013
60
0
Bak bilader adamlar sana combofix yükle demiş bişey kalmıcak yok soruum o değil neden 7 virüs bunları soruglamıcaksın gidiğ yüklüceksin bak forumda adamları engellıyorsun 100 kısı yardım beklıyor boş boş mesajlar atma yardımı etmişler konuyu kilitle hala boş muhabbet yapma
Öncelikle düzgün konuşun lütfen karşınızda bayan var :RpS_thumbdn:
Bende yardım bekliyorum burda boş muhabbet yapmıyorum :RpS_thumbdn: Siz bilgisayardan anlıyorsunuz diye buraya yazdım derdimi, gidip kadınlar kulubündemi yazsaydım yani :RpS_thumbdn:
avasttaki ????ler (7 tane alt alta) nedir? diye soruyorum sizler sadece program adları yazıyosunuz :RpS_thumbdn: 7 virüsü soruglamıyorum :RpS_thumbdn: ayrıca 6 taneydi :RpS_tongue:
qz6m.jpg

Herkes combofix yazmış, bilgisayarımda daha önceden yüklemişim bunu,ik kez şimdi çalıştırdım bişeyler yükledi kapandı. Sonra bilgisayarımı yeniden başlattım parola yazma ekranı gelmedi simsiyah kaldı öyle :RpS_ohmy: Kapatma düğmesinden kapadım. Açınca açılmadı! :RpS_ohmy:Tekrar kapama düğmesine basıp tekrar açtım açıldı neyseki bu sefer. Program iyiymiş gerçekten(!)

Bilgisayarım hâla eskisi gibi, açılırken masaüstü ögeleri geç geliyo,windows gezgini kafayı yiyo arada bi,avast tam sistem taraması yapmıyo hâla ve soru işaretlerini unutmayalım tabi. Yani combofix bi işe yaramadı :RpS_thumbdn: :RpS_flapper:

Neyse konuyu kilitleticem şimdi. Bi daha girmicem bu foruma kadınlar kulübünde takılıcam artık :RpS_tongue:"hacker olmak,face şifresi çalmak istiyorum" diyen yüzlerce insan yardım bekliyo daha alıkoymayayım sizleri..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.