Fabrika Ayarlarındaki Modeme Brute Force Nasıl Yapılır ?

remcan77

Yeni üye
20 Kas 2019
24
0
Mağara
Herkese hayırlı geceler, dostlar birkaç gündür eviltwins'e sarmış bulunmaktayım ama kafama bir şey takıldı.
Şu an etrafımdaki ağların ismi kablonet, ttnet vs. bunların kullanıcılarının modem arayüzüne girip parola değiştirmediğini varsayarsak, bu modem parolalarının belirli bir havuzundan geldiğini ve markadan markaya değişiklik gösteren ancak aynı markaya özgü modemlerin hep aynı kombinasyonla şifrelendiğini düşünebilir miyiz?

Ör: kablonet şifre oluştururken sadece küçük harf ve numara kullansın, ttnet küçük-büyük harf ve numara kullansın.

Mesela benim modemin parolası fabrika ayarlarında bc54n35v idi kablonet kullanıyorum, verdiğim örnekler misali bir durum varsa brute force denemeyi düşünüyorum etrafta düz KABLONET-54F6J gibi elemanlar cirit atıyo :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
1
113
3301/1.1.ano
Cevap: Fabrika ayarlarındaki modeme brute force

modeme brute force deneyebilirsin

md5i de kırmayı deneyebilirsin

eğer şifre "bc54n35v" böyle ise modeme brute daha iyi şifre "mehmet20" falan ise md5 kırmak daha mantıklı olabilir brute force için PC nin de biraz iyi olsa daha güzel olur

iyi forumlar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.