Facebook’a girerken iki kere düşünün!

Adrenn

Katılımcı Üye
21 Mar 2009
339
0
İsveç’te yayın yapan SVD gazetesi, sosyal paylaşım sitesi Facebook ile virüs bulaştığını ileri sürdü.

SVD Gazetesi, daha önce de Facebook ile ilgili benzer iddialarda bulunarak sitede "Koobface.A" isimli bir virüsün var olduğunu öne sürmüştü. Bu virüsün tekrar aktif edildiğini söyleyen İsveçli gazete, site yetkililerinin de bu ikaz ve şikâyetleri dikkate almaya başladığını yazdı.

Virüs, sayfasına bulaşmış olan kişinin sayfasında link olarak gözüküyor ve isteyen buraya tıklayabiliyor. Tıklandığı anda bir film açılıyor; fakat filmi izleyebilmek için de kod yüklenmesi gerekiyor. Bu yükleme esnasında da bilgisayara trojen yazılım yüklenmiş oluyor. Daha sonra bu link, indirenin Facebook sayfasına da yükleniyor ve böylece başkalarına da yayılarak ilerliyor.

İsveçli güvenli uzmanı Symantec’te çalışan Per Hellqvist, bu virüsün hangi trojen olduğunun kesin olmadığını fakat bilgisayara bir arka kapı açtığının kesin olduğunu söyledi. Bu yazılımın maksadının hesap numaralarını ve şifreleri çalmayı amaçladığını söyleyen Hellqvist, Facebook kullanıcılarını uyardı.

İsveçli gazetelere konu hakkında bilgi veren bilgisayar güvenlik uzmanlı Hellqvist, sözlerini şu şekilde tamamladı: "Bu tür sosyal network sayfalarının problemi, insanlar, dostlarının, arkadaşlarının verdiği linklere gözü kapalı inanırlar ve tıklayıp yüklerler. Bu, hem Facebook’ta, hem de MSM’de yaşanabiliyor. Mesajlarda, ’Hadi bil bakalım kim? Birileri sana aşık’ gibi, mesajlar gelebiliyor. Bu mesajlar sonrası da linklerde virüs bulaşıyor. Dikkatli olmalı."


Alıntıdır...
 

CaLLouS

Kıdemli Üye
30 Ocak 2009
3,025
0
FaCEBook kapanıCak yakınDa Zaten Cok habeRi Cıktı ARtık miLLeT msnden DeqiLde FaCebookTan

Link aTıo DoqRu Dio
 
25 Haz 2008
83
2
siz kafanıza takmayın face in ekibi benim sizin gibi forum sitelerinde gezen aleme değiller milyon dolarlık siteyi kapatmazlar ki hiç bir türlü şikayetçide olamazlar download edenler zaten yönlendirip işlemi gerçekleştiriyorlar facebook la alakası olmayan birşey sanırım her gördüğü linke tıklıyıp bişiyler indirenlerin sayısıda fazla değildir olsada facebookda trojenin uzamasını sağlayan açık kapanmıştır trojen içinde güncellenen bir antivirüsünüz varsa taramanız yeterli olacaktır
 

kimsediil

Katılımcı Üye
8 Şub 2008
309
0
34
siz kafanıza takmayın face in ekibi benim sizin gibi forum sitelerinde gezen aleme değiller milyon dolarlık siteyi kapatmazlar ki hiç bir türlü şikayetçide olamazlar download edenler zaten yönlendirip işlemi gerçekleştiriyorlar facebook la alakası olmayan birşey sanırım her gördüğü linke tıklıyıp bişiyler indirenlerin sayısıda fazla değildir olsada facebookda trojenin uzamasını sağlayan açık kapanmıştır trojen içinde güncellenen bir antivirüsünüz varsa taramanız yeterli olacaktırkatılıyorum
 

secgin

Yeni üye
10 Mar 2009
36
0
Dikkatli bir kullanıcıysanız bilgisayarınıza antivirüs olmadan bile virüs bulaşmaz...
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.