Facebook dan başım belaya girer mi

Gece Suvarisi

Yeni üye
23 Eki 2014
43
0
Merhaba arkadaşlar bir yabancıya iş yaptırıyorum iş dediğim grafik tasarım gibi bir şey ama ödeme yapamayacağım Türk değil İtalyan galiba ve Türkiye de yaşamıyor ingilizce konuşuyor iş bitmek üzere herhangi bir ödeme yapmazsam başım belaya girer mi veya bu işten nasıl kurtulurum ve Facebook üzerinden konuştuk sadece

( çok önemli bir iş değil 1-2 günlük )

Gece Suvarisi

Yeni üye
23 Eki 2014
43
0
Yaptırdığım gelir elde edeceğim bir iş değil aslında iş bile değil ve yapamadı fazla içime sinmedi ama ben böyle deyip ödeme yapmazsam adam sorun çıkartır o yüzden soruyorum keşke insanları dolandırıcı gibi yargılamadan önce ne için sorduğunu bilseniz

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Girer tabii ki , ileride Avrupa ülkelerine giremezsin.Belki hakkında yakalama çıkarırlar. Bence adama ücrette sıkıntı olduğu için ödeyemeyeceğini kesin belirt gerisi adama kalır. Aynısını sana yapsalar hoş olur mu ?

Scoprons

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
484
0
Texas
Kardeşim bu işin nasıl yargılamasıyla vs. alakalı birşey değil. Adama birşeyi ücret karşılığı yap diyorsun. Çalışma bitincede adamın emeğini alıp ücretini vermesem diyosun. Düpedüz dolandırıcılık bu farklı bi açıklaması yok nereye çekersen çek. Başın belaya girer tabiki milletin emeğini boşa harcamaya çalışma.

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
3,007
Merhaba ,

Anladığım kadarıyla ödeme yapmana değmeyecek bir sonuç aldın. Ödeme yapmamak yerine, bu sorunu açıklamanı tavsiye ederim. Belki başın belaya girmez ancak yapmış olduğun zaten hata. Bu durumdan ödeme yapmayarak kaçmaktansa sorunlarını karşıda ki kişiyle çözmelisin. Senin için de karşıda ki kişinin da faydasına olur.

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
144
Merhaba arkadaşlar bir yabancıya iş yaptırıyorum iş dediğim grafik tasarım gibi bir şey ama ödeme yapamayacağım Türk değil İtalyan galiba ve Türkiye de yaşamıyor ingilizce konuşuyor iş bitmek üzere herhangi bir ödeme yapmazsam başım belaya girer mi veya bu işten nasıl kurtulurum ve Facebook üzerinden konuştuk sadece

( çok önemli bir iş değil 1-2 günlük )
hiç birşey olmaz

Apoll0

Üye
3 May 2020
92
1
Yaptığın şey iyi birşey değil anlıyorum seni fakat ortada bir emek var fiyatı düşürmeye çalış olmadı adama yeniden yaptır. Kolay Gelsin

Son düzenleme:

Gece Suvarisi

Yeni üye
23 Eki 2014
43
0
Kardeşim bu işin nasıl yargılamasıyla vs. alakalı birşey değil. Adama birşeyi ücret karşılığı yap diyorsun. Çalışma bitincede adamın emeğini alıp ücretini vermesem diyosun. Düpedüz dolandırıcılık bu farklı bi açıklaması yok nereye çekersen çek. Başın belaya girer tabiki milletin emeğini boşa harcamaya çalışma.

Adam kötü bir şey için benden 100 dolar istiyor ve benim yapabileceğim hiç bir şey yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

f1r1kd4k

Üye
31 Eki 2015
99
4
New York
İşini kötü veyatta iyi yapması önemli değil sen adamla anlaşmışsın belli bi miktar karşılığı paran yoksa yaptırmıcaksın ozaman kardeşim resmi olarak hiç birşey olmaz ama , hakka girmiş olursun.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Yaptırdığım gelir elde edeceğim bir iş değil aslında iş bile değil ve yapamadı fazla içime sinmedi ama ben böyle deyip ödeme yapmazsam adam sorun çıkartır o yüzden soruyorum keşke insanları dolandırıcı gibi yargılamadan önce ne için sorduğunu bilseniz

Dostum dinle beni adamı heryerden engelle hiçbişey yapamaz senle uğraşmaz bile ama bu dünyada yapamaz
öbür dünyada alır hıncını biri demişti Her gün aynı yemeği yiyin, kuru ekmek yiyin ama asla kul hakkı yemeyin. diye
o yüzden adama güzel bir dille anlatmaya çalış eline para geçtiğindede bunun geri ödemesini yap ki başın belaya girmesi önemli değil burdaaki en büyük suç 100 yıl hapis yatarsın ama öbür dünyada sonsuz azap var onuda unutma :) iyi forumlar

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Madem yaptığı işi beğenmedin, kullanmayacak mısın yani ? Kullanmayacaksan parasını verme pekala. Ama eğere beğenmemene rağmen yaptığı şeyi kullanacaksan düpe düz yaptığın dolandırıcılıktır. Adama anlat durumu, beğenmedim kardeşim parandan kesiyorum de kes bir miktar. Daha önce bende freelancer çalıştım, eğer başıma böyle birşey gelse peşini bırakmazdım...

10 Ara 2017
243
0
Rookie
Yabancı yerde olduğu için başın belaya gireceğini sanmıyorum. Fakat yaptığın yanlış ve forumun faydası olmaz. Kendin satıcı ile konuşup yaptığı işi beğenmediğini söylersen yardımcı olacaktır. Eğer yok paramı ver derse ürünüm sende kalsın diyip parayıda vermezsin için rahat olur. Ama ürünü yapmış ise ve adama parayı atmayıp tüymüşsen ozaman facebook'a şikayet eder ise başın belaya girebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.