Facebook hesabı çalmaktan mahkemelik oldum yardım

xxkurtxx

Yeni üye
2 Nis 2013
35
0
bugün bi kağıt geldi babamın adına. mahkemeye vermişler babamı. bugün öğrendim ki bir kadın dava açmış, facebooku çalındı diye.
beyler şu silinen msn adresinin yerine o msn'yi yeniden açıp facebook'u kolayça ele geçiriyorduk ya.
ben 3-4 ay önce o yöntemle bi sürü hesap çalmıştım ama çaldığım hesaplarda hiç sohbet etmedim, sadece çalıp grubuma katıyordum.
DAHA 17 YAŞINDAYIM, HAFTAYA AİLECEK GİDECEKMİŞİZ. BEYLER GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM YARDIM EDİN.
NE DİYEYİM BEN ORADA? NASIL KURTULURUM BU İŞTEN? HİÇ BÖYLE MAHKEMELİK OLAN VAR MI?

yldzemre088

Katılımcı Üye
28 Nis 2014
752
1
bugün bi kağıt geldi babamın adına. mahkemeye vermişler babamı. bugün öğrendim ki bir kadın dava açmış, facebooku çalındı diye.
beyler şu silinen msn adresinin yerine o msn'yi yeniden açıp facebook'u kolayça ele geçiriyorduk ya.
ben 3-4 ay önce o yöntemle bi sürü hesap çalmıştım ama çaldığım hesaplarda hiç sohbet etmedim, sadece çalıp grubuma katıyordum.
DAHA 17 YAŞINDAYIM, HAFTAYA AİLECEK GİDECEKMİŞİZ. BEYLER GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM YARDIM EDİN.
NE DİYEYİM BEN ORADA? NASIL KURTULURUM BU İŞTEN? HİÇ BÖYLE MAHKEMELİK OLAN VAR MI?

araştırdım günlügü 20 tl imiş kardeş
10 ay hapis cezası 6000 tl para cezası olarak çevrilir.
ama herkesin dedigi gibi kadınla konuşmayı dene bence.

15 Nis 2014
85
0
...
Tecrübe Konuşuyor =>

Devlet daha önce 'Hack VB.'ri olaylar için kılını kımıldatmıyordu fakaty 'Gezi Parkı Olayları'nda devlet sitelerine aşırı saldırı olduğu için devlet bu konuyu ciddiye almaya başladı. Fakat hala işin erbabı 'Siber Polis' yok ülkemizde. Şimdi sen ben yaptım dersin, nasıl yaptın vs. sorarlar anlat nasıl yaptığını imzanı atarsın yaşın tutmadığı için hapis vs. olmaz, belki göstermelik bir para cezası. Ama en iyisi hesabını çaldığın şahsa ulaşıp ondan şikayetini geri çekmesini istemen. Korkmana gerek yok bizim arkadaş korkarak gitti, gülerek geldi, konuştuğumuzda ilk kurduğu cümlelerden birisi bunlar (polisler) hiç bir şey bilmiyor oldu :) . Dediğim gibi yap pişman olmazsın. Hayırlı günler...

ottomanueL

Katılımcı Üye
27 Eyl 2012
668
0
bilader senin burda sallamadığını nerden bileceğiz bizde çalıyoruz elimde 10000 tane facebook hesabı var çaldık o kadar oyun hesabı falan bize niye birşey olmuyor :D

BlueTyga

Katılımcı Üye
30 Nis 2014
491
0
Ankara
Kardeşim Geçmiş Olsun Diğer Hesapları Söyleme Sadece Bunu Söyle De İşte Facebookda Bir Açık Bulduydum Bende Bu Açıkdan Yararlandım Sadece Grubuma Soktum Adamı Diye

ccanka

Üye
12 Eyl 2007
153
0
Yasından dolayı yırtarsın. İyi halden dolayı az bir para cezası ile kurtulursun.

bu gibi durumlatın yasal bir açığı var.kendi bilgisayarını tamamen temizlersen ve facebook hesabıma giremiyorum zaten dersen. bir şekilde savcılık olaya bakıp fazla uğgrasmıyor. ama tabı burda hesabı ne amaclı zarara ugrattıgın konuları onemlı.

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
ne işin var milletim özel liyle

2 msn çalıp kendinizi hacker sanıp face lerde paylaşıp bn hackerim derseniz olacağı budur

hiç birşey olmaz yaşın küçük 3 yıldan fazladır tht te deyim buğünlerde tht yi face çalma

yok türk sitesi hack yaparım diye sitemize, zarar veriliyor biz saygın bir siteyiz paylaşımlarımıza dikkat edelim arkadaşlar

Son düzenleme:

NiqhTLiFe

Uzman üye
10 Şub 2010
1,024
0
Aydın
Aynen anlat olanları ama hepsını degıl herkesın facesını aldım fılan deme onlar bilmezler snn kac hesap aldıgını 2 3 hesap aldım dersin deneme amaclı ögrenmek için yapmıstım dersin sonucta
ama sanmıyorum ki o açıktan facebook caldıgın ıcın eve kagıt gelsin eğer öyle birşey varsa tanımadıgım yani internet ortamında tanıstıgım bir kişi bana verdi ve facebook şifresini sıfırlamamı ıstedıgını söylersin

talha1998

Katılımcı Üye
30 Mar 2013
511
0
şöyle söyleyebilirsin kendi bilgisayarıma virüs bulaştı karşı taraftaki kimse pc mi yönetmiş bende virüs olduğunu fark edince format attım ... uydur bişeyler benim başıma hiç gelmedi :D bende hesap buluyorum bazen ama ellememek en iyisi mesajlarını okurum ama :D

NA313Lab

Üye
22 May 2014
88
0
Neyneva çölü
Türk ceza Kanununun;
Bilişim Alanında Suçlar, Bilişim sistemine girme:

Madde 243
(1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına,
Hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden,
Kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı,
Yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde,
Verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse,
Altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
Madde 243/1 de belirtilen suç oluşur.

E- MAİL adresi MSN aboneliği Facebook aboneliğinin kanuna aykırı yollarla,
Ele geçirildikten sonra bu aboneliklerdeki bilgilerin değiştirilmesi,
Silinmesi hallerinde 243/3'de belirtilen suça dönüşmektedir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.