Sosyal Mühendislik Facebook hesap vurma,düşürme sızma

Sanki1Yigit

Yeni üye
29 Ocak 2019
8
0
İlk oncelikle selamun aleyküm tht üyeleri,adminleri ben yakın zamanda (01.03.2020)de facebook üzerinden bir dolandırıcılığa
Kurban oldum ve paramı geri almak,alamasam bile o facebook kullanıcısının hesabını ele geçirmek istiyorum veya hesabına nasıl
Vurabilirim kullanıcının telefonu gerçek ismi şuan bende bulunmakta ama kurallar geregi paylasamiyorum bildiginiz telefon
Numarasından , facebook hesabı üzerinden IP bulma veya lokasyon bulma şekillerini biliyorsanız lütfen yazınız
Baska ilgili konu başlığı varsa lütfen aşağıya yazınız oradada bu konuyu açacağım teşekkürler.

28 Şub 2019
79
2
Kalu Bela
kardeşim durumun için geçmiş olsun. adamın ip adresini bulmak istiyorsan ona bir sms ile veya telegraf falan farketmez, güzel ilgi çekici bir mesaj içinde truva atı bir link gönderebilirsin. truva atından kastım; linke tıklayınca bir siteye yönlendirsin ancak aslında onun ip adresi sana gelsin. bunu yapmak için iplogger diye bir site var. ordan bir link oluştur. ardından kurbana mesaj olarak gönder. yerse ip adresi eline geçer. bunun yanısıra kali linuxta ve termux ta telefon numarası ile kişi bilgilerine ulaşabildiğimiz bir program var. adını şuan hatırlamıyorum. hadi sağlıcakla..

Sanki1Yigit

Yeni üye
29 Ocak 2019
8
0
kardeşim durumun için geçmiş olsun. adamın ip adresini bulmak istiyorsan ona bir sms ile veya telegraf falan farketmez, güzel ilgi çekici bir mesaj içinde truva atı bir link gönderebilirsin. truva atından kastım; linke tıklayınca bir siteye yönlendirsin ancak aslında onun ip adresi sana gelsin. bunu yapmak için iplogger diye bir site var. ordan bir link oluştur. ardından kurbana mesaj olarak gönder. yerse ip adresi eline geçer. bunun yanısıra kali linuxta ve termux ta telefon numarası ile kişi bilgilerine ulaşabildiğimiz bir program var. adını şuan hatırlamıyorum. hadi sağlıcakla..

Teşekkür ederim dostum bu benim işime yarayabilir yakın zamanda hackerlige giriş eğitim seti almayı planlıyorum truva atı gibisinden yöntemleri biliyorum ama başka bir yöntem varmıdır sorgulamak istedim sağol :)

30tl için karakolluk bir durum olduğunu zannetmiyorum ilgilenmeyeceklerdir bunu en azından benle uğraşmasının küçük bir cezası olarak kesmek istiyorum yorumun için teşekkürler.

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Dostum dolandırıcılığa uğradıysan en mantıklısı karokala gitmek. Hacklemeye çalışmanı tavsiye etmem.

bazı insanlar için bazı şeylerin manevi değeri vardır. Ve bu değerlere hiçkimsenin saygı göstermeyeceği gibi polislerde saygı göstermeyecektir/uğraşmayacaklardır. Çünkü hırsızlık olayında bile 24 saat geçmeden işlem yapmıyorlar. Dövüş sporları kişilerin kendilerini savunmaları için verilen derslerden ibarettir. Bizim burada eğitilmemizin sebebi kendimizi korumak olabilir bize zarar veren herhangi bir şahsa dersini verip haddini bildirebiliriz. Herhangi bir olay karşısında ağlayarak annemizin kucağına koşacaksak bilgisayarlarımızı bırakıp balıkçılık yapalım. Şayet birşey bilmiyorsak ve bu yüzden yol gösteremiyorsak yorumda yapmayalım. Lütfen.

Son düzenleme:

NURULL4H

Yeni üye
1 Mar 2020
21
1
Sosyal Mühendislik ilede yapılabilir. Ama bende tam bilmiyorum bilmeyide çok isterdim. Ama şöyle yapabilirsin beğeni hilesi sitesi gibi fake bir script kurarak tuzağa düşürerek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.