facebook şifresi değiştiğinde yeni şifreyi öğrenme

flyingdutchman1

Yeni üye
22 Haz 2015
6
0
öncelikle hepinize merhabalar.Bir tanıdığımın Facebook hesabı elimde fakat birkaç gün içerisinde şifresini değiştirecek.Size sorum karşı taraf anlamadan şifre değişmeden önce yeni şifreyi öğrenmemi sağlamak için hesap içerisinde ne gibi değişiklikler yapabileceğim yani kısacası şifre değişmeden önce tedbirimi almak ve sonrasında o fark etmeden aynı şekilde hesabında dolanmak için ne yapabilirim.Bana yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum şimdiden teşekkürler...

flyingdutchman1

Yeni üye
22 Haz 2015
6
0
Anlıyorum... peki Facebook güvenlik ayarlarından veya Facebook hesabının başka bir ayar bölümünde yapabileceğim hiçbir değişiklik yok mu? Çünkü sisteme fiziksel olarak ulaşmam mümkün değil ve ne yazık ki bu işi uzaktan yapabilecek kadarda bilgi sahibi değilim.Yani benim istediğim şu, şifre değişsin ve şifre değiştikten sonra yeni şifreyi şuanda elimde bulunan avantajı kullanarak elde edebileyim.Mesela yeni şifre benim tanımladığım ikinci bir mail adresine gelsin gibi. Bu kadar kolay olmak zorunda da değil ama sonuçta ben elimdeki bu avantajı kaybetmeden önce kullanmak istiyorum.Bu arada ilgilendiğiniz için teşekkürler .

Diğer arkadaşlarında fikir ve yorumlarını bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

PTY

Katılımcı Üye
28 Eyl 2013
365
0
Bileceksiniz
Peki benim şuan ki durumumda hangi sosyal mühendislik yöntemini uygulamam en doğrusu olur?

Fake uygulama Fake site hazırlayarak arkadaşına güvenilir oldugunu söyleyebilirsin Bizzat ben kendim test ettim dersin sosyal mühendilsik tek taraflı olmaz hayal gücünün dibine vur.
Rat serveri hazırlayıp fudlamak anladıgım kadarıyla yardım almadan yapabilecek durumdamısın bilmiyorum.
Karşı tarafın açıklarını kullanarak sosyal mühendiliği kaullanabilirsin.
Oyun oynuyosa oyun açığı buldum süper bişey de kişinin bilgisayarına ulaşabiliyorsan git flasha serverini at mühendislik ile yuttur binderlemeyi unutma
Çkmasın biladerin :)

ADALİEA

Katılımcı Üye
17 Tem 2013
509
0
Ana e-posta kurbanın ki olsun sen birde yedek e-posta aç tabi fake olsun açarken proxy değiştir bilgisayarının, sonra facede senin e-postayı ikincil yap en azından ilerde kırmak istersen ikincil e-postan sayesinde kırarsın merak etme ayarlara girdiğinde ilk ana e-posta gözükür anca ayarlardan e-posta ayarlarına girerse senin fake e-postayı fark eder ama kimse kolay kolay e-post ayarına girmez.

flyingdutchman1

Yeni üye
22 Haz 2015
6
0
Fake uygulama Fake site hazırlayarak arkadaşına güvenilir oldugunu söyleyebilirsin Bizzat ben kendim test ettim dersin sosyal mühendilsik tek taraflı olmaz hayal gücünün dibine vur.
Rat serveri hazırlayıp fudlamak anladıgım kadarıyla yardım almadan yapabilecek durumdamısın bilmiyorum.
Karşı tarafın açıklarını kullanarak sosyal mühendiliği kaullanabilirsin.
Oyun oynuyosa oyun açığı buldum süper bişey de kişinin bilgisayarına ulaşabiliyorsan git flasha serverini at mühendislik ile yuttur binderlemeyi unutma
Çkmasın biladerin :)

Çok güzel aslında fikir fakat arkadaşımın bilgisayarla ilişkisi facebook a girmekten öteye geçmediğinden ve benim bu arkadaşa fiziksel olarak erişmem mümkün olmadığından son seçeneği elemek zorunda kalıyorum bide.İşin teknik detaylarını bilmiyorum fakat aklıma gelen seçenekler
1-dediğiniz gibi sosyal mühendislik kullanıcam fakat bunu çok teknik bir şekilde değilde birkaç tane fake hesap kurup ona yutturduktan sonra hesap takip im altındayken daha sonra teknik şeyleri yine sizlerden öğrenerek yapmayı planlıyorum (ki şuan için hesabın benim elimde olması bu noktada ne gibi faydalar sağliyabilir? )
2-sürekli olarak kullandığı wifi ağlarına gidip o ağlara sızdıktan sonra sisteme erişip uzaktan birtakım keylogger yazılımları yükleyip o şekilde işimi görmeyi düşünüyorum fakat bunun içinde çok fazla teknik detay öğrenmek gerekiyor ve yapmak istediğim şey dallara ayrılmış oluyo işte önce wifi,sonra bilgisayara sızma sonra keylogger kurma farkedilmeme derken uzayıp gidiyor

Ve işin en can alıcı noktası işin teknik detaylarını bilmiyorum :)

başka ne gibi seçeneklerim olabilir yada başka seçeneğim yoksa bu işe başlamak için hangi ön hazırlık çalışmalarına başlim?

Ana e-posta kurbanın ki olsun sen birde yedek e-posta aç tabi fake olsun açarken proxy değiştir bilgisayarının, sonra facede senin e-postayı ikincil yap en azından ilerde kırmak istersen ikincil e-postan sayesinde kırarsın merak etme ayarlara girdiğinde ilk ana e-posta gözükür anca ayarlardan e-posta ayarlarına girerse senin fake e-postayı fark eder ama kimse kolay kolay e-post ayarına girmez.

sağolun buda sanırım güzel bir ön hazırlık olabilir fakat karşımdaki de hernekadar teknolojiyle çok sıkıfıkı olmasada zeki biri olduğundan çekincelerim yok değil.:RpS_blushing:

Moderatör tarafında düzenlendi:

FlowersGarden

Yeni üye
22 Haz 2015
4
0
Öncelikle Selamun Aleyküm kardeşim kendi telefonunu ekle zaten bu işi kısa süreliğine yapıcağın için telefon numarasını gizlersin şifreyi değiştirdikten sonrada kaldırırsın .

flyingdutchman1

Yeni üye
22 Haz 2015
6
0
Öncelikle Selamun Aleyküm kardeşim kendi telefonunu ekle zaten bu işi kısa süreliğine yapıcağın için telefon numarasını gizlersin şifreyi değiştirdikten sonrada kaldırırsın .
Aleyküm Selam... bende bu gibi pratik çözümler bekliyorum fakat telefon numarası biraz fazla tehlikeli gibi geldi çok sağlun yinede. benzer fikirleri ve işin biraz daha detaylı çözümlerini bekliyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.