facebook yeni fake

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
arkadaşlar daha 5dk önce nerdeyse ben bile kanıyordum son anda akılma dank etti o kadar gerçekci yapmışlarki. arkadaşım "arkadaşlar yeni slaytım lütfen beğenin paylaşın" diye bir video paylaşmış videoda kendi profil resmi var tıkladığın an video yerine.video izleye bilmek için chromeyi güncellemelisiniz diyor ve tak virüsü yiyorsunuz gözlemlerime göre çok kurban var aman dikkatli olun tanıdıklarınızı uyarın

Son düzenleme:

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
Arkadaşlar konuya resim ekledim ilk resimde gördüğünüz gibi arkadaşın resmi ile birlikde video gösteriyor tıklayınca alttaki resimle karşılaşıyorsunuz

yksel

Uzman üye
18 Tem 2008
1,192
2
39
sistem32
ben rastlamadım ama olabilir inadına crome yüklemiycem insanları kandıtıyorlar bole demekki

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
ben rastlamadım ama olabilir inadına crome yüklemiycem insanları kandıtıyorlar bole demekki

En çok kullanılan tarayıcı olduğu için bunun üzerine hazırlanmış virüs yayma tabi başka tarayıcıların ismini resmini kullanarak da yapabilirler tabiki de

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
Bu arada virüsü yiyenler direk format atıyor ama çaresi format değil .format atsanızda facebook adresiniz otomatik virüsü yayıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.