Facebook'ta tehdit mesajları alıyorum

MrCaptain

Üye
22 Haz 2015
94
0
Marine's
Öncelikle merhaba arkadaşlar , özel bir sebebten dolayı tehdit mesajları almaktaydım. Ve kişinin üzerine biraz gittikten sonra kişi beni engelledi. (Facebook'tan alıyordum) Bu arkadaşın iP adresi veyahut adresi lazım bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok iyi olur gerçekten önemli bir konu.

Dip not ;
Bilişim suçlarına başvurmadan önce emin olmak istiyorum şaka olup olmadığına.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bourreau

Katılımcı Üye
2 Tem 2015
853
0
Ankara
kardeşim who I am Diye Bir Film War :D Adam İp Adresini Bulmak İçin Bir Trojan Yollıyo
İstersen Mail İle Bir Trojan At Resim Our Şarkı Olur!!! İp Adresini Ögrenirsin

BlackCod4r

Uzman üye
17 Tem 2015
1,180
0
Öğrenebilirsin Senin facebookuna bir kere giriş yapması veya senin onun facebookunu elle geçirirsen bir bug yardımı ile Elde edebilirsin Engelemiş diyorsun Bırak gitsin

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
Bunu 2 3 yöntemle bulabilirsin
1. Facebookdan bulmak istiyorsan adama hesabını ver girsin ip adresi hesabina girenlerden görebilirsin
2. Adamin skype adini ogrenip skype resolvera adamin skype adini yazarsan ip adresini vericektir yada adamla skypela konuşarak öğrenebilirsin bunuda skype ayarlardan skype portunu ogrenip cmd den ipconfig yazip o portun yaninda ipyide gorebilirsin
3.adami bi siteye yönlendirip direk ip adresini öğrenebilirsin bu nasil yapılıyor bilmiyorum ama
bunlari uyguluyacaksin ama adam ipsini gizlemis olabilir ben uğraşmam diyorsan bilişim suçlarına başvur 2 gun icinde adamin evine kadar bulurlar

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Şaka olsa da olmasa da bu büyük bir terbiyesizliktir.

Bilişim suçlarına git, şaka da olsa böyle bir şeyi şaka olarak kabul edemem. Tehditler seni gerçekten etkiliyorsa o zaman hiç durmamalısın kardeşim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.