Fake Numara Şikayet Edilirse Ne Olur?

mxhmmt

Yeni üye
15 Ocak 2023
17
3
merhaba ben sevmediğim bir kişiye whatsapptan fake numarayla yazdım beni dava felan edebilir mi bir sorun cıkae mı?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
4,775
Ne yaptığına bağlı olarak evet, dava edebilir.
Mesela tehdit veya hakaret varsa ceza bile yersin.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,418
1,489
K E R K Ü K
fake numara ile yazdın diye dava edemez, ancak o numara ile bir suça bulaşırsan edebilir.

uqur1

Üye
24 Ocak 2023
62
85
Hakaret & tehdit etmediysen ayrıca numara tr numarası değilse bi ihtimal sıyrılabilirsin.
Numara Tr operatörse ve sen hakaret ettiysen(bir suça bulaştıysan) suç oranın x2.
Dua et operator veya hat sahibi dönüp de sana dava açmasın o daha büyük suç... Sonuçta Fake numaralar sistemde ki açığı kullanarak sağlanıyor.
Geçmiş olsun...

mxhmmt

Yeni üye
15 Ocak 2023
17
3
Hakaret & tehdit etmediysen ayrıca numara tr numarası değilse bi ihtimal sıyrılabilirsin.
Numara Tr operatörse ve sen hakaret ettiysen(bir suça bulaştıysan) suç oranın x2.
Dua et operator veya hat sahibi dönüp de sana dava açmasın o daha büyük suç... Sonuçta Fake numaralar sistemde ki açığı kullanarak sağlanıyor.
Geçmiş olsun...
yok la suç işlemedim sordumsadece

odinisback

Yeni üye
4 Şub 2023
5
0
Aslında bulunursun yeterli bir açıklama değil, neyi nasıl yaptığına bağlı. Ben olsam öncelikle ilişkileri iyi olmayan bir ülkenin VPN ve Operatörünü tercih ederdim ki resmi yazışmalar da zaman kazanabilesiniz. Mesela Suriye'den bir numara ve vpn ile nasıl bulacaklar sizi?

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
320
24
merhaba ben sevmediğim bir kişiye whatsapptan fake numarayla yazdım beni dava felan edebilir mi bir sorun cıkae mı?
Küfür tehdid ve hakaret dolu nefret içeriği iletseniz bile bulunmazsınız, kimse sizi sırf bu yüzden aramaz. Ancak kendisi avrupa beyni ile çalışan bir takım sözde "özgür" insanlara yaparsanız sizi biraz uğraştırır. Ancak suça bulaşırsanız yetkililer duymayana ve suç önemli olmayana kadar (mesela kredi kartı satma, kötü illegal aktiviteler)bir sorun çıkmaz.

Sonuç olarak fake numara ile şahsa sövmek bir sorun değildir, ancak etik de değildir, bir yetkili sırf bir küfür için önemli işlerini atıp bununla uğraşmaz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.