Fan yüksek sesle çalışıyor

NeveRDieALone

Yeni üye
6 Tem 2015
33
0
Lefkoşa
Arkadaşlar Merhaba Pc Casper marka i5 işlemcili Win7 işletim sistemli 8 gb ram 2 gb ekran kartı olan bir cihaz bilgisayar genel olarak fanlar yüksek seste çalışıyor temizliği yapıldı zaman bir süre kesiyor daha sonra tekrar aynısı uçak gibi çalışıyor anlayacağınız ne yapmak gerekiyor speed fan indirdim fakat ayarını yapamadım yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler şimdiden :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

GHOST CLOUD

Kıdemli Üye
25 Haz 2015
2,534
0
ÖTÜKEN
İşlemcini yoracak arka plan uygulamaların varsa doğal olarak fanı bir uçağa dönüştürür. Kullandığınız boostlayıcı uygulamaları kapatınız ve sistemi yoran uygulamaları arka planda çalıştırmamaya özen gösteriniz.

TurkhisBer

Üye
26 Nis 2016
246
0
Görev yöneticisini çalıştırınız. Daha sonra başlatma bölümünde etkisi yüksek olan programları devre dışı bırakın.
NOT: Sistem programları, driver programları gibi programları devre dışı yapmayınız.

NeveRDieALone

Yeni üye
6 Tem 2015
33
0
Lefkoşa
İşlemcini yoracak arka plan uygulamaların varsa doğal olarak fanı bir uçağa dönüştürür. Kullandığınız boostlayıcı uygulamaları kapatınız ve sistemi yoran uygulamaları arka planda çalıştırmamaya özen gösteriniz.
Ekran görüntülerini aldım hangilerini kapatmam doğru olur . Mesela bu svchost.exe uzantıları çok kafamı karıştırıyor .

TEZGA

Yeni üye
12 Şub 2012
25
0
antalya
fan temizlik

Arkadaşlar Merhaba Pc Casper marka i5 işlemcili Win7 işletim sistemli 8 gb ram 2 gb ekran kartı olan bir cihaz bilgisayar genel olarak fanlar yüksek seste çalışıyor temizliği yapıldı zaman bir süre kesiyor daha sonra tekrar aynısı uçak gibi çalışıyor anlayacağınız ne yapmak gerekiyor speed fan indirdim fakat ayarını yapamadım yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler şimdiden :)
birde leptop aç fanı temizle derim bazen çok toz kapıyor fan zorlanıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.