Farem bilgisayarımda çalışmamaya başladı?

METE TAHA

Üye
15 Nis 2021
106
3
Arkadaşlar öncelikle merhaba konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim arkadaşlar benim mousem farem düzgün çalışıyordu ancak ben bunu masaüstü bir bilgisayara taktım ve taktığım gibi kendi bilgisayarımda çalışmadı youtubedeki bütün herşeyi denedim ama olmadı bilen hocalarım lütfen yardım edin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ZiksthemW

Haftanın Asistanı
28 Mar 2020
1,063
148
Oslo
Cevap: Mouse sorunu

Merhaba,

Bilgisayarınızın USB girişleri bozulmuş olabilir. Bilgisayarınızın USB yerine farklı bir cihaz takarak da dener misiniz?

Saygılarımla,
ZiksthemW

METE TAHA

Üye
15 Nis 2021
106
3

Merhabalar ben bunu başka bir cihaza taktım çalıştı ama acaba benim usb girişlerindemi sorun var eğer varsa nasıl düzeltebilirim

ZiksthemW

Haftanın Asistanı
28 Mar 2020
1,063
148
Oslo

Merhabalar ben bunu başka bir cihaza taktım çalıştı ama acaba benim usb girişlerindemi sorun var eğer varsa nasıl düzeltebilirim

Merhaba,

Büyük ihtimalle sorunlar usb portlarınız ile alakalı. Tamir etmek için bir bilgisayar tamircisine götürebilirsiniz veya aşağıda bulunan videoları izleyebilirsiniz.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=DKhcMX4EcqM[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=7ziQhCtIJlk[/ame]

Saygılarımla,
ZiksthemW

Son düzenleme:

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home

Diğer cihazda çalışıyor masaüstünde çalışmıyorsa muhtemelen masaüstünde USB driver'ları eksiktir.rehber olacak videoyu bıraktım

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=MjdIE3tILe4[/ame]

centoğlu

Üye
18 Şub 2021
141
26
YERLİ TEKSAS

Arkadaşlar öncelikle merhaba konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim arkadaşlar benim mousem farem düzgün çalışıyordu ancak ben bunu masaüstü bir bilgisayara taktım ve taktığım gibi kendi bilgisayarımda çalışmadı youtubedeki bütün herşeyi denedim ama olmadı bilen hocalarım lütfen yardım edin.

Merhabalar, bağlandığınız cihaz yerine arızalı olan bağlantı noktası olduğundan emin olmanız gerekir.
Driver güncel mi diye bir bakmanız lazım yeni fare çünkü
Sorunun hangisi olduğunu belirlemek için cihazı başka bir USB bağlantı noktasına bağlayın. Çalışırsa, sorun ilk bağlantı noktasıdır; cihaz algılanmazsa, hatalı bir cihazınız olur. USB sürücüsünü yeniden biçimlendiremiyorsanız, değiştirilmesi gerekecektir.

USB bağlantı noktanızla ilgili bir sorun varsa, bunlardan herhangi biri sayesinde bunu fark edeceksiniz.

Değiştirmeniz için bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ederim. ama kendiniz de tamir etmek istiyorsanız, USB'ler anakartın üzerindedir. Anakart bilgisayarın temel birleşimidir, Yani kısaca ona bir şey olursa bilgisayarın çalışmaz ve yeni bir anakart alman lazım onlar da çok para şimdi masaüstü için diyorum, dizüstüler de yeni bir bilgisayar alman lazım, şimdi usb değiştirmek için soketi oradan almamız lazım ama dikkat edilmesi lazım statik elektrik olmaması lazım üzerimiz de duvara elleyerek giderebiliriz, anakartta hemen bozulabilecek şeyler vardır soketi ordan aldığımızda yenisini aldığımız soketiyle birlikte ilk önce temizlenmesi lazım sonra ince bir lehim le onu oraya sabitlemek lazım sabitledikten sonra driver' a bakılması lazım görüyor mu görüyor mu görmüyor mu. Ama benim tavsiyem bilgisayarcıya gitmek çünkü bunları yapman için aletler alman lazım.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=edqxpoStOzw[/ame]

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=DKhcMX4EcqM"]Masa üstü için [/ame]

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=7ziQhCtIJlk"]Diz üstü için biraz daha detaylı [/ame]

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,813
106
26
Ankara

Merhaba,
Mouse'un driverlerinin güncel olup olmadığına bakabilir misiniz birde Mouseyi taktiğiniz USB girişinin arızalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,244
1,131
Midgard
Farenizi, laptopun bütün usb girişlerinde tek tek denediğinizden emin misiniz? Çünkü bazen bir usb girişinde (asıl) çalışmasa bile başka bir girişte yada girişlerde rahatlıkla çalışabiliyor.. Zor görülen problemlerin, kolay çözümü olabiliyor..

1- Bilgisayarım a sağ tıklayıp özellikleri açın..
2- Çıkan pencerede "aygıt yöneticisi" diye aratın..
3- Aygıt yöneticisinde USB aygıtlarını (evrensel seri yolu denetleyicileri) açın..
4- USB aygıtlarını sağ tıklayarak donanım değişikliklerini güncelleyin.. ...olduysa sorun yok..:yo. olmadıysa..:(
5- Usb aygıtlarını tek tek güncelleyip fareyi tekrar takın.. olduysa sorun yok.:yo. olmadıysa..:(
6- Cihazı kaldırın, sonra tekrar donanım değişikliklerinden taratıp USB cihazının sürücülerini güncel bir şekilde yükleyin... fareyi tanıdı mı?... tanıdıysa tamamdır.:yo. tanımadıysa..:(
7- Farklı bir usb fare deneyin...:yo

Saygı ve sevgilerimle,
Kaptan Swing..

Son düzenleme:

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
243
-Türkistan-
Araştırmalarıma göre, mouse'nizin çalışmama sebebi yüksek ihtimalle USB portlarınızdan kaynaklanıyordur. USB port ayarlarınızı düzeltmeniz gerekmektedir, bu şekilde sorununuzu çözebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.