Farzedinki Öldünüz... Peki Ne Olacak Şimdi ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM
Evet arkadaşlar herkese selamun aleyküm öncelikle iyi forumlar.

Bugün THT ailesine farklı bir konu sormuş olacagım... Bunun sonunda biraz degişik bir psikolojiye sahip olabilirsiniz.

KONU BİRAZ FARKLI ETKİLENECEK ARKADAŞLARIM LÜTFEN. BELİRLİ BİR YERE GELDİKTEN SONRA KAPATABİLİRLER...

Arkadaşlar şimdi düşünelim ki öldünüz hayal edin öldügünüzü;

Odaya bir giriliyor ve bilgisayar başında öldügünüzü görünüyorlar...

Çok tuhaf bir psikoloji olayı demi bu ölüyorsun annen ya hayatındaki en degerli kadın cıglık atarak isyan ediyor..

Babanız ise sizi gördü ve dağ gibi olan o adam çınar agacı gibi arkadanızda olan adamın gözünden yaşlar akıyor ve bunu görüyorsunuz.

Bir hayal edin ya o kadar acıya ragmen sizi büyütüp besleyen aslanlar gibi yetiştiren insan aglıyor gözünüzün önünde.

Ve gelelim sizden büyük olan ablalarınız abilerinize , bazen size bagıran genelde ögüt veren ve sizin iyiliginiz için size bagırıp cagıranlar şuan şok girmişler ve şimdi onlardanda bi cıglık ve göz damlaları iniyor yavaşca .

Sesi duyan komşularınız hemen geliyor hiçbirşey sorgulamadan..

Ve sırada cenaze töreniniz var sizin için en yakın arkadaşlarınız geliyor sizin cenaze namazınızı kılmaya..

7-8 veya 20-25 sıra halinde cenaze namazınızı kılıyor en sevdiginiz arkadaşlarınız..

Ve artık tabutu taşıma vakti.. En sevdikleriniz omzuna alıp götürüyorlar sizi mezarlıga..

Ve gelelim artık mezara konma olayına..

ŞİMDİ BİR DÜŞÜNÜN EN YAKIN ARKADAŞINIZ SİZİN ÜZERİNİZE TOPRAK ATIYOR SİZİ GÖMÜYOR.

NASIL BİR DUYGU ŞİMDİ HİSSETTİKLERİNİZ ???

ŞUNU HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYIN ARKADAŞLAR ASLA GERİYE DÖNME FIRSATINIZ OLMAYACAK SEVDİKLERİNİZİN SİZE DEGER VERENLERİN KIYMETİNİ BİLİN..

BİR DAHA BUNA VAKİT BULAMAYACAKSINIZ KESKE KELİMESİNİ CIKARMAK İÇİN HAYATINIZDAN... 2 DÜŞÜNÜP 1 HAREKET EDİN...

Doğaclama olarak yazdım arkadaşlar arada kacırdıgım yerler olabilir hatamız var ise affola benim ögrenmek istedigim sadece sizin şuanki düşünceleriniz ???

yilmass

Yeni üye
8 Ağu 2015
40
0
ütopya
ellerinize sağlık , keşke ölüm her an aklımızda olsa ve buna hazırlıklı olabilsek , ölümü bir kez daha hatırlattınız ya ALLAH razı olsun

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Şu sözle yanıtlanabilir: "Ben varken ölüm yok, ölüm varken ben yokum, o hâlde korkacak ne var?"

Ölümden korkulur doğal olarak ancak sürekli ölümü düşünmek de lüzumsuz. Şu kısa hayatı da ölümü düşünürek geçirirsek ne anlamı kalır ki yaşamanın?

Son düzenleme:

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM
Allah taksiratımı affetsin

Amin kardeşim.

ellerinize sağlık , keşke ölüm her an aklımızda olsa ve buna hazırlıklı olabilsek , ölümü bir kez daha hatırlattınız ya ALLAH razı olsun

%100 haklsıın ben sadece hatırlatmak istedim ölümün oldugunu insanlar ölüm yokmuş gibi yaşamaya başlamış arada hatırlatmak iyidir.

Şu sözle yanıtlanabilir: "Ben varken ölüm yok, ölüm varken ben yokum, o hâlde korkacak ne var?"

Ölümden korkulur doğal olarak ancak sürekli ölümü düşünmek de lüzumsuz. Şu kısa hayatı da ölümü düşünürek geçirirsek ne anlamı kalır ki yaşamanın?

Elbetteki ölümü düşünerek yaşanmaz fakat illaki belirli başlı tedbirler alınmalı o zaman hiçbirşey yapmayalım nasıl olsa ölecez ve sonsuzluga gitcek sen direk cehenneme gömdün bizi :)

HearTRa

Üye
19 Ağu 2017
100
0
5 tane bile arkadaşım olmadığı için çokta sıkıntı yok
Ben her yalnız bırakıldığımda ölüyorum zaten
Güzel yazmışsın eline sağlık

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Amin kardeşim.

%100 haklsıın ben sadece hatırlatmak istedim ölümün oldugunu insanlar ölüm yokmuş gibi yaşamaya başlamış arada hatırlatmak iyidir.

Elbetteki ölümü düşünerek yaşanmaz fakat illaki belirli başlı tedbirler alınmalı o zaman hiçbirşey yapmayalım nasıl olsa ölecez ve sonsuzluga gitcek sen direk cehenneme gömdün bizi :)

Önlem almayın demiyorum ki zaten. Bir canlı olarak hayatta kalma içgüdüsü doğamızda var. Sağlıklı, uzun bir ömrü kim istemez ki zaten? Benim demek istediğim şu; zaman çok hızlı akıyor, bu hızlı akan zamanda da çok fazla ölümü düşünmek yersiz.
Bir önceki mesajımdaki sözde söylendiği üzere; ben yaşadığım süre içerisinde ölüm benim için yoktur. Ölüm benim için geldiğinde ise, artık ben yokum. Bu denklemi iyi okumak gerek.

CyberNeeG

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,155
1
777
Önlem almayın demiyorum ki zaten. Bir canlı olarak hayatta kalma içgüdüsü doğamızda var. Sağlıklı, uzun bir ömrü kim istemez ki zaten? Benim demek istediğim şu; zaman çok hızlı akıyor, bu hızlı akan zamanda da çok fazla ölümü düşünmek yersiz.
Bir önceki mesajımdaki sözde söylendiği üzere; ben yaşadığım süre içerisinde ölüm benim için yoktur. Ölüm benim için geldiğinde ise, artık ben yokum. Bu denklemi iyi okumak gerek.

Belki de ölüm gibi doğal olguları kabul edemediğimiz için cennet ve cehennemı yarattık.Kim bilir ki...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.