Faturanızı Şişiren Android Virüsü //VAPENIX

IrecBlue

Uzman üye
21 Ağu 2016
1,839
0
@root.ad1894
Selamün Aleyküm arkadaşlar

Ben Namıdiğer "VAPENIX".

Bu konuda sizlere bir haberi göstermek istiyorum

kX31By.png


ExpensiveWall ismi verilen bir zararlı yazılım Google Play Store'da 21 milyon kullanıcı tarafından indirilmiş bir uygulamada keşfedildi! Google'a bildirilmesinin ardından kısa bir süre içerisinde marketten kaldırıldı.

RObO76.jpg


Aynı zararlının bulunduğu 50'den fazla uygulama daha tespit eden güvenlik araştırmacıları, bu uygulamaların marketten kaldırılmalarını sağladılar. Google, tarafından konuyla alakalı bir liste paylaşılmadı.

Uygulama Google'ın güvenlik önlemlerini nasıl geçti?
Google'ın güvenlik robotlarını kod Karmaşıklaştırma tekniklerini kullanarak geçen zararlı, güvenlik robotlarına anlamsız kodlar gibi gözükerek zararsızmış gibi sınıflandırıldı. Böylelikle sorgusuz sualsiz milyonlarca kullanıcıya bulaşan bu zararlı yazılım, telefonunuz üzerinden çeşitli servislere üye olmanızı sağlıyor ve hackera bu şekilde para kazandırmayı amaçlıyor.

Sizin haberiniz olmadan numaranızla çeşitli servislere üye yapan bu virüsün hackera aylık 250.000$'dan fazla para kazandırdığı düşünülüyor.

Alıntıdır..

kX31By.png


Kaynak:Shiftdelete
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.