Fazla Terliyorsanız Konuya Bir Bakın.

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
1
64
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Terlemek vücuttaki zararlı toksinleri vücuttan atma şekillerinden biridir. Yani vücudun yaptığı gayet faydali eylemlerden biridir.
Gelgelelim; bu terleme koltuk altinda oldumu tshirtinizde gözüktü mü rahatsız olursunuz. Sosyal hayatınızı etlileyeceğinden eminim.

Ben de bu ter görüntüsünden kurtulmak, ve daha az terlemek için bir araştırma yaptım ve bunu TurkHackTeam okurlarına sunuyorum.
Bilinen bir yanlışlığı gidereyim, pudrasiz deodorantlar asla terlemeyi azaltmaz. Tek işlevleri ter kokusunu gizlemek, maskelemektir.
Az terlemek iiçin roll-on kullanmalısınız. Koltuk altiniza sürdükten sonra terlemenin azalacagini göreceksiniz.

E bana roll-on da etki etmedi?
Stick deodorant dediğimiz şey, fazla terleyenler için. Eğer gereğinden çok fazla terliyorsaniz öneririm.

Ama stick için fazla kullanıldığında göğüs kanseri yapabilir diyorlar.
Seçim sizin. Ben bu sorunu yaşayanlara bir umut olmak istedim.

fcksociety

Üye
8 Nis 2016
121
0
eline sağlık kardesım benım terleme olayım biraz kendini aşmıştı stick deodorantı ilk defa duydum ve denemeyı usunuyorum yolda dus almaktan bıktım çünkü yaralı konu :)

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
1
64
İstanbul
El terlemesi muhtemelen kansızlıktan dolayıdır. Kan değerlerinizi ölçtürün derim. Yani bir arkadaşıma böyle demişti doktor.
Tedavi olarak da ; kan yapıcı besinler tüketin. Kırmızı et, pekmez gibi besinler çok faydalı olabilir.
Basit gibi görülse de toplumsal olarak rahatsız edici şeyler bunlar. Doktora gitmekten çekinmeyin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.