Fbi Aracı İle Facebook Telefon Ve Mail Bilgisi Bulmak

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,662
375
Sydney
Fbi Toolu Nedir?

Fbi toolu xHak9x tarafından Python dili ile yazılmış bir bilgi toplama aracıdır. Bu bilgi toplama aracı bize Facebook üzerinden hedef kişilerin telefon numarası ve e-mail adresini bize göstermeye işe yarayacaktır. Lakin hedef kişi Facebook hesabına sadece e-posta adresini kayıt etti ise bize sadece e-posta adresini gösterecektir. Eğer hedef kişi Facebook adresine hem telefon numarasını hem de e-posta adresini bize gösterecektir.

Fbi toolunu kullanmak için
hedef kişi ile arkadaş olmanız lazım ama siz kişi ile arkadaş değil iseniz bu bilgiler almanız mümkün olmayacaktır. Bu yüzden önce hedef kişiyi arkadaş ekledikten sonra bu aracı kullanmanız daha doğru olacaktır.

H5GOf7.png

Fbi Toolunun Kurumu Ve Kullanışı

Şimdi fbi Toolunun ne işe yaradığını anladık. Şimdi bu Toolunun nasıl kurulduğunu ve nasıl çalıştığına bakalım.

İlk olarak terminalimizde Destkop dizinine geçelim.

Kod:
 cd Desktop

SIbrpR.md.jpg

Fbi aracımızın dosyalarını indirelim.

Kod:
 git clone https://github.com/xHak9x/fbi.git

SIbvZ1.md.jpg

Aracımızın dosyalarının inip inemediğine bakalım.

Kod:
ls

SI6Xd8.jpg

Şimdi ise fbi toolunun dizinine geçelim.

Kod:
cd fbi

SI9mDx.jpg

fbi aracımıza geçiş yaptık. Şimdi ise fbi aracımızın içeriğine bakalım.

Kod:
ls

SI9Gxv.jpg

Pip 2 paketini txt dosyası halinde indirmemiz gerekiyor. Şimdi bunu yapalım

Kod:
pip2 install -r requirements.txt

SIftAq.jpg

Pip 2 paketini indirdikten sonra fbi dizininde hangi dosyaların geldiğine bakalım.

Kod:
ls

ls yaptığımızda fbi.py adlı bir dosyanın bize geldiğini görüyoruz. Şimdi bu dosyaya yetkilendirme verelim.

Kod:
 chmod +x fbi.py

SIw61S.md.jpg

fbi.py dosyamıza yetki verip vermediğimize bakalım.

Kod:
ls

SI0Qu0.md.jpg

Şimdi fbi aracımızı çalıştaralım

Kod:
python2 fbi.py

SI7Qqf.jpg

Aracımızı kurduk, help yaparsanız bize hangi komut ile neleri yapabileceğimizi gösterecektir ama ilk önce Facebook hesabımıza girmemiz gerekir.

Kod:
token

token yazdıktan sonra, Facebook adresimizi giriş yapılmasını isteyecektir. E-maili girdikten sonra şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifrenizi yazarken şifreniz görünmeyecektir bu yüzden dikkatli bir şekilde şifrenizi yazın.

STYQUe.jpg

Eğer araçta iken
Facebooktan çıkış yapmak için ise şu komutu yazmalıyız.

Kod:
 rm_token

Şimdi terminalimize clear yazalım. Böylece terminali temizlemiş olduk.
Şimdi tekrar fbi aracının içinde ki dosyalara bakalım.

Kod:
ls

STOLIe.jpg

fbi aracına
Cookies adlı bir dosya gelmiş. Bu Facebook hesabımızın bağlandığının bir göstergesidir.

Şimdi tekrardan fbi aracımızı başlatalım.

Kod:
python2 fbi.py

STjQWx.jpg

Şimdi aracımız çalışır vaziyettedir. Şimdi hangi komut ile neler yapılıyor ona bakalım.

Kod:
help

STjHXo.md.jpg

Şimdi tüm komutları tek tek detaylı bir biçimde öğrenelim.

Kod:
get_data

Facebook hesabınızda ki tüm arkadaşlarınızın verilerini size gösterir.

Kod:
get_info

get_data komutu ile neredeyse aynıdır. Tek fark sadece bir kişinin bilgilerini gösterir. (nerede yaşıyor, okuduğu okullar, onun arkadaşları kimler, vb.)

Kod:
dump_id

Facebookta arkadaşlarınızı tespit eder ve txt dosyası haline getirir.

Kod:
dump_phone

Arkadaşlar listenizde ki herkesin
telefon numarasını gösterir.

Kod:
dump_mail

Arkadaşlar listenizde ki kişilerin
e-mail adreslerini gösterir.

Bazı bilgileri alırken size
txt olarak gösterecektir. Bunun için dosyalarınıza girip Destkop dosyasını oradan da fbi dosyasını bulmanız gerekir. fbi dosyayısını bulduktan sonra ona girin ve karşınıza sonunda txt bulunan bir dosya olacaktır.

H5GOf7.png

Son düzenleme:

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,662
375
Sydney
ᑕᕮᗰ ΛDΓİΛП;9140960' Alıntı:
Emeğine sağlık dark devamı gelir

Eline sağlık, yararlı konu olmuş.

Görsellerle desteklemeniz çok iyi olmuş ve yazı başarılı emeğine sağlık

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim

Instagram olanı yok mu bunun?
Valla güzel konu olmuş ellerine sağlık , inşallah devamı gelir.

Teşekkür ederim, instagram için hiç duymadım ama var ise o konuyuda hazırlarım.

nadiye06

Yeni üye
23 Şub 2011
30
0
Öncelikle paylaşımın için teşekkürler. Benim takıldığım yer tüm komutları yapmama rağmen e-posta ve şifremi giriyorum lakin önüme kırmızı Hak9 tekrar geliyor yani e-mail ve pasword sorunu var gibi başka mail ve şifre deniyorum yine aynı hatayı veriyor

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,662
375
Sydney
emegine saglik dostum

Emeğinize sağlık :) .

Emeğinize sağlık. Resimlerle desteklemeniz için ayrıyeten elinize sağlık.

Yorumlarınız için Teşekkür ederim

Öncelikle paylaşımın için teşekkürler. Benim takıldığım yer tüm komutları yapmama rağmen e-posta ve şifremi giriyorum lakin önüme kırmızı Hak9 tekrar geliyor yani e-mail ve pasword sorunu var gibi başka mail ve şifre deniyorum yine aynı hatayı veriyor

Hesaba giriş yaptıktan sonra tekrar Hak9 geliyor demişsiniz, büyük ihtimalle hesabınıza giriş yaptı, komutları konuda belirttim zaten. Eğer anlamadıysanız terminale help komutunu yazın

dump_phone (tel no için)
dump_mail (mail için)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.