Fidye PPTX

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Selamun Aleykum arkadaşlar ;
Bilgisayardaki tüm resimler, videolar ve dosyaların uzantısı pptx'e dönüştü, bilgisayarda baya yavaşlamıştı format attım(bütün dosyaları d ye yedekleyip) formattan sonra farkettim ki fidye virüsü yemişim.
Her klasörün içinde read me yazan bir metin belgesi var .
Metin belgesinde;
"Your files are Encrypted!
For data recovery needs decryptor.
How to buy decryptor:

1. Download "Tor Browser" from https://www.torproject.org/ and install it.

2. Open this link In the "Tor Browser"

http://huhighwfn4jihtlz.onion/sdlsgdewwbhr

Note! This link is available via "Tor Browser" only.

------------------------------------------------------------
Free decryption as guarantee.
Before paying you can send us 2 file for free decryption.
------------------------------------------------------------
"

bu yazıyor. bilgisayara format attım recovery programı ile resimlerin bir çoğunu geri getirdim. şuanlık büyük bir sıkıntı yok.ama dosyları decryption etmenin bir yolu varmı? dosyaları kurtarmanın başka bir yolu varmı.

Sult

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
528
1
Tanrı Dağı
Hex editor programlarını bilirsin onlarla içerden dosyaları sök örneğin jpeg dosyasınının başının kodunda jpeg yazar mesela öğle öğle elle decrypt et

Adamlar buyuk yerleri hackledi kolay olsa onlar yapardı.
Bizim kurumada bulaştı keye ulaşmayı denedim meğer 45 sn de bir değişiyormuş

Kaspersky dcrypte var sana hangi yararli yazilim buladtiysa adini al arastor kaspersky elbet bi progrm yazmistir ona

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.