Sızma Testleri Firewall'dan Hedef Sistem Bulmak

OniOz

Üye
14 Mar 2017
246
0
Satan no ie
Merhabalar bir sistemin kullandığı çok spesifik bir anti-virüs ya da firewall ismi üzerinden o sistemi bulmamız mümkün müdür ? Yani shodan ya da censys gibi online gathering servislerinde firewall'lara dair bir şey bulunmamakta, filter olarak da yok zaten, bilen ya da aklına alternatif bir yöntem gelen varsa yazabilir mi ?
İyi günler dilerim.

OniOz

Üye
14 Mar 2017
246
0
Satan no ie

DarkRiver

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
258
0
Kocaeli
çok sağ olun konu gerçekten güzelmiş ancak çok da yardımcı olmadı. Örneğin; tüm cloudflare ile korunan IP adreslerini görebileceğim bir araç ya da arama motoru sormuştum ben daha çok. bilen varsa yazabilir mi? teşekkürler yine de.

Sen olsan korunan ipleri paylaşır mıydın? Öyle düşünmelisin. (Paylaşılan bir yer olduğunu sanmıyorum.)

OniOz

Üye
14 Mar 2017
246
0
Satan no ie
Sen olsan korunan ipleri paylaşır mıydın? Öyle düşünmelisin. (Paylaşılan bir yer olduğunu sanmıyorum.)
:D Çok mantıklı hocam haklısınız. ancak direkt firewall'un ip adresini verse dahi bana yeter. ben de olduğunu düşünmüyorum ama sorayım demiştim :) belki producer şirketin AS numarasından çıkartabilirim firewall adresini. uygun port + ASN kullanmayı deneyeceğim bir de.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.