Fizik proje ödevi yardım acil

sefa02

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
564
2
Topraktan
Arkadaşlar notumu yükseltmek için fizik dersinden proje ödevi aldım ama hoca öyle bişey dediki nerde araştırdıysam bulamadım ve bunu 1 haftaya yetiştirmem lazım şimdiden teşekkürler...

Ödev: cep telefonu ve elektrikli otomobil endüstrilerindeki gelişmelerin pil teknolojisine katkıları.

cankt

Üye
12 Şub 2016
53
0
İzmir
Li-ion piller kardesim bu piller hem elektrikli araclar icinde hemde telefonlarda kullanilmakta bu piller iki sektordeki eksiklikleri gidermek icin gelistirilmistir

sefa02

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
564
2
Topraktan
Hocam bir sunum şeklinde yazarmısınız veya bi kaynak felan çünki bunu fon kağıdına geçiricem

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Arkadaşlar notumu yükseltmek için fizik dersinden proje ödevi aldım ama hoca öyle bişey dediki nerde araştırdıysam bulamadım ve bunu 1 haftaya yetiştirmem lazım şimdiden teşekkürler...

Ödev: cep telefonu ve elektrikli otomobil endüstrilerindeki gelişmelerin pil teknolojisine katkıları.

Selam, aslında konun okadar zor birşey değil öncelikle dünya gündemindeki pil gelişmelerini araştırmalı ve gelişen teknoloji leri kısa kısa yazmalısın. Sonra bu gelişmelere dayanarak otomobil ve telefon üzerindeki etkileri yazmalısın.
Örnek verilecekse: Elektirikli otomobillerin piyasaya çıkması çok büyük bir etki ondan sonra telefonların bataryalarının incelmesi fakat gücünün artması,çeşitli batarya türleri ( lion batarya ) , telefon için power bankler yapılması gibi. Ayrıca şu siteleride bir incele istersen

1-) Değişim ve Yeni Teknolojiler: Aküler, Piller | teknosektör

2-) OTOMOTİV MÜH. II YAKIT PİLİ TEKNOLOJİSİNDEKİ GELİŞMELER VE TAŞITLARA UYGULANABİLİRLİĞİNİN İNCELENMESİ Yrd. Doç.Dr. M. Ertunç TAT HAZIRLAYANLAR ppt indir

Siteleri araştır aralarından kendine uygun olanları seç ve yaz. Bu arada 1-2 tane resim çıktısı al yazına koy ( hocalar görselliğe de puan veriyor ) Kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.