flash bellek okumama

KLAMP

Üye
12 Ocak 2007
186
0
arkadaşlar sandiskin cruze 16 gb flash belleği var laptopa takıyorum sorunsuz okuyor masaüstüne taktığımda okumuyor yardım bekliyorum

RoSsOMorTe

Üye
25 May 2012
159
0
Usb'yi pc'ye tak bilgisarım sağ tık - yönet - bilgisayar yönetimi - disk yönetimi bölümünde isimsiz kalmış bir bölüm var mı bak. bellek sürücü harfi almıyor olabilir. harf atamasi yap ve USB'ni kullanmaya basla.

CruiserVaqabond

Uzman üye
23 Haz 2013
1,295
0
Adana
Kasanın arkasında bulunan USB Girişlerine takmayı deneyin.
Ayrıca Başlat>Çalıştır>Aygıt Yöneticisi>Disk Sürücüleri kısmında USB protokollerine bir gözat. Yanlarında sarı ünlem işareti varsa driver gerekiyor demektir.

msnkopatcocuk

Katılımcı Üye
27 Eyl 2011
809
0
Banada 1 Kez Olmuştu :)

Aygıt Yöneticisi > Evrensel Seri veri yolu denetleyicileri > usb yığın depolama aygıtını kaldır diyin tekrar usbyi takın bilgisayar usbyi 0 dan kendine yüklicek Ben böyle çözmüştüm.

-SiPaHi-

Yaşayan Forum Efsanesi
6 Ocak 2012
12,775
1
İstanbul
arkadaşlar hiç biri olmadı sorunu neyseki çözdüm anakartın üstündeki gnd kablosu +5 v ye takılmış yerine takınca problem düzeldi

o yüzden başka usb ler çalışıyormu diye sorduk; aynı konudan sıkıntısı olan arkadaşlar gnd kablosu kasalarınızdaki usb kablolarının ucundaki isme verilir gücü voltajı( toprak-enerji) simgeler takılı değilse usbleriniz çalışmaz. laptoplarda zaten toplu halde soketlidir.

Son düzenleme:

-SiPaHi-

Yaşayan Forum Efsanesi
6 Ocak 2012
12,775
1
İstanbul
Benim laptopda usbler düşük akım çekip usb çıkışlarını yakmıştı.Bütün usblerinde mi sorun var peki ?

taktıgın usb bellek te veya usb girişinde oksitlenme vardır kısa devre yapıp yanmışta olabilir hemen büyük sorunlara bağlamamak gerek , eğer usb lerin hepsi doluysa ve pc eskiyse akım yetmez buda neden olabilir yani birçok nedeni olabilir tek birşeye bağlayamayız ,görmeden de birşey diyemeyiz bu yüzden , güvendiğin bir bilgisayarcıya ***ür bir usb yi bi anakarta maal eden insanlarda var ülkemizde.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.