Flash disktekiler okunmuyor

ozgun55

Üye
18 Mar 2017
98
0
Yaklaşık 500 gb lık bir belleğim var bilgisayara taktığımda birden bu hatayla karşılaştım dosyalar düzgün görünmüyor bile yardımcı olabilecek var mı çok önemli şeyler var

v6pgD4.jpg
içinde

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Merhabalar,

flash belleğiniz'in yanında f: mi yazıyor g: mi?

Eğer f: yazıyor ise şu şekilde yapın;

Başlat > Komut istemi > chkdsk F: /r

g: yazıyorsa yine

Başlat > komut istemi > chkdsk G: /r

yapın tarama yapacaktır. Bitiminde eğer dosyalar kurtarılabilecek haldeyse kurtarır zaten komut penceresinde yazacak ne olduğu..

Aynısı daha önce sd kartıma olmuştu. Yapınca düzelmedi ama bir dene bakalım.

Olmadı bir de şu şekilde deneyin

chkdsk F: /r /f

ya da usb g: ise ;

chkdsk G: /r /f

Son düzenleme:

ozgun55

Üye
18 Mar 2017
98
0
Merhabalar,

yapın tarama yapacaktır. Bitiminde eğer dosyalar kurtarılabilecek haldeyse kurtarır zaten komut penceresinde yazacak ne olduğu..

Kayıp zincirler dosyaya dönüştürğlsün mü dedi ben de e diyip entera bastım ve kaybolan veriyi kurtarmak için yeterli disk alanı yok dedi birşeyler hesapladı en son işlem bitti ve şu an o fotoğraftaki dosyaların yarısı silinmiş kalanı da aynı halde :uzgun

Son düzenleme:

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Kayıp zincirler dosyaya dönüştürğlsün mü diyor ne dememi önerirsin

E yazarsanız Windows her bir kayıp zinciri, kök dizinde, Filennnn.chk adında dosya olarak kaydeder. İşlem tamamlandığında gereksinim duyduğunuz verileri içerip içermediklerini görmek için bu dosyaları gözden geçirebilirsiniz.

E yaparsanız hatayı onaracaktır

Son düzenleme:

ozgun55

Üye
18 Mar 2017
98
0
Evet ilk dediğinizi yaptım

Kayıp zincirler dosyaya dönüştürğlsün mü dedi ben de e diyip entera bastım ve kaybolan veriyi kurtarmak için yeterli disk alanı yok dedi birşeyler hesapladı en son işlem bitti ve şu an o fotoğraftaki dosyaların yarısı silinmiş kalanı da aynı halde

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Kayıp zincirler dosyaya dönüştürğlsün mü dedi ben de e diyip entera bastım ve kaybolan veriyi kurtarmak için yeterli disk alanı yok dedi birşeyler hesapladı en son işlem bitti ve şu an o fotoğraftaki dosyaların yarısı silinmiş kalanı da aynı halde

E diyerek doğrusunu yapmışsınız. Dosyaların onarılması gerekiyordu. Ancak sanırım 500 gblık alan pc'nizde yok ?? Daha önce bu kadar büyük bir bellekle onarım yapmamıştım. Normalde olması gerekiyordu.

ozgun55

Üye
18 Mar 2017
98
0
Merhabalar,

E yazarsanız Windows her bir kayıp zinciri, kök dizinde, Filennnn.chk adında dosya olarak kaydeder. İşlem tamamlandığında gereksinim duyduğunuz verileri içerip içermediklerini görmek için bu dosyaları gözden geçirebilirsiniz.

E yaparsanız hatayı onaracaktır

E diyerek doğrusunu yapmışsınız. Dosyaların onarılması gerekiyordu. Ancak sanırım 500 gblık alan pc'nizde yok ?? Daha önce bu kadar büyük bir bellekle onarım yapmamıştım. Normalde olması gerekiyordu.

Fotoğraftaki dosyaların yarısı gitt şimdi ve kalanlarda hala aynı durumda 😭 kurtarmam gereken 400 gb var ortada

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.