Flaticon Sitesindeki Premium ikonları Kullanışlı Hale Getirme

lMahmutl

Üye
9 Ara 2017
97
0
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, bugün sizlere Flaticon sitesinden nasıl Premium ikonların düzenlenip kullanıma hazır hale getirileceğini videolu ve yazılı olarak anlatmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz…
//Direk videoyu izlemek isteyenler için konunun en altına linki bırakıyorum !

Sitemiz: https://www.flaticon.com

Flaticon sitesi programlamayla uğraşan birçok kişinin uğradığı adreslerdendir. Sitede hem ücretsiz hem de sadece Premium üyelerin kullanabileceği ikonlar vardır.

Peki Biz Nasıl İkonları Kullanacağız ?
Arkadaşlar birazcık photoshop bilgisi ile ikonları Premium üye gibi kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim anlatıma,
Gerekli Program: Photoshop(sürüm fark etmez)

1- Öncelikle .png uzantılı ikonumuzu photoshopta açıyoruz.

2- “Klonlama Damga Aracı” ‘nı seçiyoruz. Resmin üzerine sağ tıklayarak sertliği %100 yapıyoruz.

3- Aşağıdaki gibi a noktasına geliyoruz ve ctrl ‘ye basarak örnek alıyoruz. Sonra b noktasına gidip fareyle tıklıyoruz. İşlem sürekli böyle devam ediyor. Eğer yapamazsanız diğer adıma geçmeyin.

4- Şimdi sol taraftaki araç çubuğundan “Boya Kovası Aracı” ‘nı seçiyoruz.

5- Yine sol taraftaki araç çubuğundan en alttaki iç içe geçmiş iki tane kare var. Üstteki kareyi tıklayın ve ikonunuzun dışında olmayan herhangi bir renk seçin. Ben siyahı seçiyorum.

6- Resmimizin dışındaki her yeri siyahla kaplıyoruz. Böylelikle altta gözükmeyen çizgileri de boyamış olacağız.

7- Her tarafını siyaha boyadıktan sonra alttaki resimde gösterdiğim silgi aracının üzerine basılı tutun ve orada çıkan “Sihirli Silgi Aracı” ‘nı seçin. Şimdi ise sadece sihirli bir dokunuş yapmak kalıyor :D , resmin üzerine gidiyoruz ve siyah yerlere tıklıyoruz.

8- Resmin etrafı transparan yani bembeyaz olduktan sonra geriye kaydetmek kalıyor.

9- Kaydederken dikkat etmeniz gereken tek şey uzantısını .png olarak kaydetmektir.

10- İkonunuz artık kullanıma hazırdır.

Video Linki: [ame]https://www.youtube.com/watch?v=pfyaKe1oaE8[/ame]

Arkadaşlar videoda da belirttiğim üzere eğer yapamadığınız bir nokta olursa çekinmeden sorabilirsiniz. “Hocam benim vaktim yok sana zahmet şu ikonu düzenlermisin ?” diye özelden mesaj atabilirsiniz, cüzi miktar ücret karşılığında yaparım :trl şaka bir yana istediğiniz ikon olursa özelden gönderin ben düzenleyip size atarım.

Anlatım bu kadardı arkadaşlar. Herkese kolaylıklar diliyorum. Tekrar görüşünceye kadar Allah ‘a emanet olun.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.