Font adını bulma + ücretli fontu kullanma // HectoVecto

hectovecto

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
2,320
3
Bilmem
Merhaba arkadaşlar bugün konudan da anlaşılacağı üzere işimiz fontlarla. Font adını bulma konusu açılmıştı ama ben yine de göstericem.

Şimdi internette geziniyorsunuz ve karşınıza fontunu beğendiğiniz bi yazı çıktı ve font adını öğrenmek istiyorsunuz

Örnek : Benim karşıma gerçekten burası çıktı fontunu çok merak etmiştim

Turkish Trap yazısının fontunu öğrenmek istiyorsunuz. Yapacağınız ilk şey

Buradan adrese gitmek.

Daha sonra sadece bulmak istediğiniz fontun olduğu yazıyı bir program ile kırpın.

Ardından ok ile gösterdiğim yere basarak kırptığınız fotoğrafı seçin

Continue'ye bastıktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek

Burada karakter seçimi var sizlere gösterdiği resimlerde hangi harflerin yazdığını alttaki kutucuklara yazacaksınız.

Son aşama olarak ise gördüğünüz gibi birden çok font buldu. Ama T ve u harflerine dikkat ederek kolayca aradığım fontu buldum. ''Mahalia Bold''

Bunu internette arattığımda maalesef ücretsizini bulamadım ve ücretlisi dudak uçuklatan bir miktardı

Tüm premium satan font sitelerinde ''deneme'' yeri vardır. Yani istediğiniz yazıyı yazıp font'un nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere ben de fontu denedim. Daha sonra sadece Turkhackteam yazısını ekran görüntüsü alarak Photoshop ile açıyoruz.

Ok ile gösterdiğim yere basarak arka plana bir kez basmanız yeterli olacaktır direk arka planı siler.

Gördüğünüz üzere 100 tl'yi geçik fontu istediğimiz yazıda kullandık :)

Sorunu olan varsa yazabilir basit ve belki bilindik bir yöntemdir ama hiç konusunun açıldığını görmedim bu yüzden açtım, iyi forumlar :)

Son düzenleme:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
RBEbiE.gif

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.