Çözüldü Format Atarken ‘Biçimlendirmek’ şart mı?

AOSTR

Uzman üye
30 Tem 2016
1,325
3
Wroclaw
Merhabalar geçenlerde format attım fakat diski seçtiğimde biçimlendir demeyi unutup direk ileri demiştim. Fakat bilgisayarımdaki tüm dosyalar sıfırlanmıştı. Biçimlendire bassaydım ne fark olacaktı? Biçimlendirmek şart mı?

lllroselll

Katılımcı Üye
10 Nis 2020
848
92
Abu Dubai
Merhaba

Biçimlendirmek Şart Yoksa Eski Windows Dosyalarının Üstüne Kurarsınız Format Atmış Olmazsınız Yani

Gereksiz Bir Kurulum Olur Format İşlemini Tekrarlayınız C Diskini Biçimlendiriniz Eğer D Diskiniz Yok İse Zaten Tek Bir Disk Görükecektir

İyi Forumlar...

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Merhabalar
Evet biçimlendirmeniz lazım windows üstüne windows kurulumu mantıken olmaz, old klasörü gereksiz olarak formattan sonra gelir. İyi forumlar.

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
317
Türkiye
İvedi bir durum yok ise, formatı görüntü kirliliğinden dolayı arıyorsanız bir sorun teşkil etmez. Biçimlendirmekte fayda var tabii. Birkaç saat ayırarak tekrardan format atabilirsiniz, daha sağlıklı olacaktır.

Anzarot

Yeni üye
15 May 2020
20
0
Format öncesi silinmesini istemediğiniz şeyleri farklı bir disk oluşturup içine koyarsınız mesela F: diski bu diski format esnasında biçimlendirmez ve sadece C: ve D: (varsa) biçimlendirirsiniz bu sayede F: diski içinde olan şeyler silinmez ve formata atılmış olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.