Format atarken Yasadığım İlginç Bir Sorun

ByKervan

Üye
16 Şub 2008
173
0
arkadaşlar selamün aleyküm. böyle şeyler hep beni mi bulur bilmiorum ama çok tuhaf bi olay var başımda desteğinizi bekliyorm
eski bi kasa var xp kurmam gerekiyor ama ne var ki harddiski bölme ekranı gelmiyor
Cd kesinlikle çalışıyor çünkü ondan önce başka bi bilgisayarı aynı dvd okuyucu ve aynı cd ile formatladım. bunun harddiski ide formata başlıorum önyükleme yapıyorum ama bana harddiski böldüğüm ekran gelmiyor direk diski biçimlendirmeye geçiyor ve bu işlem bitince hiç reset bile atmadan tekrar diski biçimlendirmeye dönüyor akşama kadar bıraksam akşama kadar sürekli kendi kendine diski biçimlendirecek
bu neden olabilir daha önce yaşayan oldumu bu sorunu?
anakartta mı sıkıntı var dedim aynı harddisski başka çalışan bi kasaya taktım yine aynı sorunu verdi
ama harddiski teste sokuyorum tek bitane bile botsektör yok
yardım edebilecek varmı

ExTreMe

Uzman üye
16 Ağu 2011
1,717
0
AYT
bios ayarlarina girip, slave master aktifmi bak aktif'se deaktif et..
ayni sekilde IDE ve SATA destegi calisiyormu kontrol et yani aktifmi gine biosa bakarak kullandigin ister IDE iste SATA sadece birini calistir Hardsikine gore.
CD boot duzgun calistigina emin ol, ESC-F2-F12 yada F11 tuslarlarini dene calistirirken.

BlackWhitexx

Kıdemli Üye
3 Tem 2013
2,789
0
ilk defa bu sefer aklına geldiyse/yapak istediysen belki normalde katılımsızdır o bölümü atlıyordur. başka bir pcde dene bak bakalım o ekran çıkacak mı çıkmazsa katılımsızdır.

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
arkadaşlar selamün aleyküm. böyle şeyler hep beni mi bulur bilmiorum ama çok tuhaf bi olay var başımda desteğinizi bekliyorm
eski bi kasa var xp kurmam gerekiyor ama ne var ki harddiski bölme ekranı gelmiyor
Cd kesinlikle çalışıyor çünkü ondan önce başka bi bilgisayarı aynı dvd okuyucu ve aynı cd ile formatladım. bunun harddiski ide formata başlıorum önyükleme yapıyorum ama bana harddiski böldüğüm ekran gelmiyor direk diski biçimlendirmeye geçiyor ve bu işlem bitince hiç reset bile atmadan tekrar diski biçimlendirmeye dönüyor akşama kadar bıraksam akşama kadar sürekli kendi kendine diski biçimlendirecek
bu neden olabilir daha önce yaşayan oldumu bu sorunu?
anakartta mı sıkıntı var dedim aynı harddisski başka çalışan bi kasaya taktım yine aynı sorunu verdi
ama harddiski teste sokuyorum tek bitane bile botsektör yok
yardım edebilecek varmı

ayni sey benim basima da geldi
sanirim daha once hdd de degisik sistem var ntfs boot olayi yok

benim tavsiyem basit olacak baska bir diske linux kur [ en kolayi ubuntu ]hardiskin bir bolumune kurduktan sonra sorunlu olan hdd yi disk bicimlendirme de goreceksin
bicimlendirme ile ilgili bir program var sol ustteki ubuntu isaerine disk yaz karsina disk management gelecek o programla hdd yi goreceksin new volume adi altinda sonra format at nfts boot yapilandirma olarak formatladin olay bitti
sonra hdd yi diger sisteme tak ve formatini at

aklima gelmisken linux mint cd den calistirilabiliyor mint de kullanabilirsin tabiki denemek lazim

kolay gelsin

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.