Format atmama rağmen kasan laptop.

Lyrinjo

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
549
0
Arkadaşlar bende Toshiba'nın bir laptopu var. Windows 7'den Windows 10'a yükselttim. 1-2 ay sonra tekrardan Windows 7 kurulumu yaptım. Fakat bilgisayarım çok kötü kasıyor. Tertemiz bir format attım fakat kasıyordu. 2 sefer tekrardan attım. Artık bıktım ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

BiGSLauGHTeR

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
781
0
Edirne
Svchost'u kapatmasının herhangi bir yararı olacağını zannetmem. Aksine bazı Windows işlevlerini dengesiz hale getirebilir. Sanırım kastetmek istediğin wuauserv yani Windows Update servisiydi. Bunu durdurman ile şimdilik bu sorundan kurtulabilirsin. Kökünden kurtulmak istersen boş bir zamanında tüm güncelleştirmeleri yüklemen gerek.

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Donanımsal olabilir .ana kartın işlemcinin ısını kontrol et. Ram kullanımına bak sistem boşta iken.Hard diskindede problem olabilir.Badsektör varsa oda kasma problemi yaratır. çok fazla alternatif var . biryerden başla bakalım.

Lyrinjo

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
549
0
Bilgisayar sanki virüslerden geçilmiyormuş gibi çok kötü kasıyor sıfırdan format atıcam. Başka çarem yok şimdi atacağım format 4.olacak.

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Bilgisayar sanki virüslerden geçilmiyormuş gibi çok kötü kasıyor sıfırdan format atıcam. Başka çarem yok şimdi atacağım format 4.olacak.

Format attığın halde performans iyi değilse. Kasa içindeki ısıyı kontrol et dostum(İşlemci-HDD-Ekran kartı filan) . benim bilgisayar kasıyor diyordum 10 kere format atmışımdır 1 haftada. tarayıcı açıyorum 15 saniyede geliyor filan. Problem Hdd miş. Badsektörler yüzünden. Değiştirince herşey şak şak anında tepkime.

Lyrinjo

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
549
0
Bilgisayarıma yeniden format attım windows 7 ultimate güncelleştirmeleri yaptım driverlar sanırım otomatik kuruldu. HDD yi değiştireli 2 yıl olmuştur 1 tb lık almıştım. Tekrardan masraf çıkartmak istemiyorum. Ayrıca şuan hafif kasmalar yaşıyorum eskisi kadar değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.