Format attıktan sonra siyah ekran kalıyor?

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
Cümleten s.a.Eski bilgisayarımda kali kuruluydu dualboot olarak.grub menüde windowsu seçtiğimde hata veriyordu.dolayısıyla win8 i formatladım.format attıktan sonra ne grub rescue geliyor ne windowsun seçim ekranı geliyor. Siyah ekranda _ işareti yanıp sönüyor resimdeki gibi (hdd kilitlenmiyor).

hj8cow.jpg

Önyükleyicilerden hiç anlamam yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,615
784
Cevap: Siyah ekran hatası

merhaba

windows diskini takın ve o şekilde başlatın daha sonra disk yöneticisinden diğer işletim sisteminin olduğu bölümü biçimlendirin

Nonantiy

Global Moderatör
28 Haz 2020
1,998
1,092
Kayseri
Cevap: Siyah ekran hatası

Merhabalar, aynisi bende Linuxtan Windowsa gecerken oldu ve bunun bir cozumu yok. En azindan ben cozemedim. Yapicagin en iyi sey format atip dual boot kullanmamaktir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.