Çözüldü Format Attım. Masaüstü sağ tıklayınca çok geç açılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AFYDTG

Katılımcı Üye
15 Ocak 2018
327
0
Gezegen dışı
Merhaba. Dün Windows 10 yüklü laptopuma format attım. Tüm sürücüleri temizledim ne varsa yani ilk aldığım gibi dosyaları silmeden formatladım. Herşey tamam. Fakat masaüstüne sap tıklayınca normal hataalrdaki gibi 2-3 saniye sonra geç değil baya bir geç açılıyor. Driver booster ile sürücüleri taradım. Crackledim ve gösterdiği tüm sürücüleri hatta oyun bileşenlerini bile güncelledim. Bilgisayarı yeniden başlattım. Ama hala devam ediyor. Ne yapabilirim ? Şimdi bir de Nvidia yı manuel olarak güncelleyeceğim. Yardım eder misiniz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Teodoro

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,498
0
Dergi Timi
Merhaba, formattan belki bazı kalıntılar kalmıştır. WiseCare programını kullanmanızı öneririm.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xVksMdmCQyE[/ame]

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Dostum internette biraz arama yaptım. Bulduğum sonuç =>
Kod:
Başlat>Çalıştır>regedit>HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandler\ yolunu izleyin,ContextMenuHandler içindeki new klasörü hariç ne varsa sildm .

dedi bir kullanıcı bunu bir dener misin. Olmaz ise farklı bir yöntem ile yardımcı olmaya çalışacağım.

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
Bende vardı bu sorun hatta sağ tıklayınca donuyordu yeniden başlatmak zorunda kalıyordum. Regedit'ten bir kaç şeyle oynadım ve ekran kartı driverlerini güncelledim düzelttim.

AFYDTG

Katılımcı Üye
15 Ocak 2018
327
0
Gezegen dışı
Dostum internette biraz arama yaptım. Bulduğum sonuç =>
Kod:
Başlat>Çalıştır>regedit>HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandler\ yolunu izleyin,ContextMenuHandler içindeki new klasörü hariç ne varsa sildm .

dedi bir kullanıcı bunu bir dener misin. Olmaz ise farklı bir yöntem ile yardımcı olmaya çalışacağım.

Ben de denedim bunu başta olmadı. Sonra ekran kartını güncelledim yeniden başlattım falan bir şekilde sorunu çözdüm cevap veren herkese teşekkürler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.