format çekemiyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wehap61

Yeni üye
21 Mar 2010
13
0
arkadaşlar bilgisayara deepfreeze yükledim ama deepfereeze kilitleniyor. yani deepfreeze kaldıramıyorum. eeepc kulanıcısıyım.yani bilgisayarda cd sürücü yok. flsh disk e windows yükleyip format çekmeye çalıştım "bu işlemi yapmanız için yönetici olmanız gerekir" tipi bir uyarı geldi (yönetici açtığım halde). yani anlayacağınız ne deepfereeze kaldırabilyorum ne de format çekebiliyorum. yardım edebilirseniz sevinirim. bu arada deepfereeze kaldırmak içn sitede önereilerinizi okudum bilgisayarın tarihini 50 yıl ileri aldım işe yaramadı 5 yıl geri aldım işe yaramadı bana bir çare bulursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0
arkadaşlar bilgisayara deepfreeze yükledim ama deepfereeze kilitleniyor. yani deepfreeze kaldıramıyorum. eeepc kulanıcısıyım.yani bilgisayarda cd sürücü yok. flsh disk e windows yükleyip format çekmeye çalıştım "bu işlemi yapmanız için yönetici olmanız gerekir" tipi bir uyarı geldi (yönetici açtığım halde). yani anlayacağınız ne deepfereeze kaldırabilyorum ne de format çekebiliyorum. yardım edebilirseniz sevinirim. bu arada deepfereeze kaldırmak içn sitede önereilerinizi okudum bilgisayarın tarihini 50 yıl ileri aldım işe yaramadı 5 yıl geri aldım işe yaramadı bana bir çare bulursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Merhaba,
Ben deepfreeze kullanmiyorum. Sana asagida belirtmis oldugum methodu da bu yüzden de deneme firsatim olmadi. Deep frezze hic kullanmamis ve kullanmiyor olmama ragmen, senin icin bir arastirma yaptim internette. Asagida yazani bir dene istersen: eger Dogruysa ve eger eklenmesi gereken basamaklar varsa bana bildirirsen sevinirim:

Shifte bastiktan sonra 2 kere Deep freeze sembolüne tikla (görev cubugundaki)
sonra sifreni gir
Boot thawed diye birsey varsa onu secmek gerekirmis.
Ardindan bilgisayari yeniden baslatmak gerekmekteymis
Daha sonra exe programindan tekrardan yükleme yapiyormus gibi programi secip uninstall yapmak gerekirmis
Daha sonra yine bilgisayari baslatmak gerekirmis

Baska bir kaynaktan ise set Boot thawed i elde edebilemek icin söyle yapilabildigi bilgisine ulastim:
ctrl + Shift + Alt + F6 tusuna bastiktan sonra pencere aciliyormus.
Daha sonra yukardaki uygun basamaktan devam.

Son düzenleme:

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0

Fikir olarak;
Eger asil amacin format atmak ise USB-Stick varsa einde gparted gibi portable programlari USB Stick'e yükleyip (ki kurulum böylece USB üzerinden olacak sekilde) ordan hard diski bölmen mümkün olabilir diye düsünüyorum. sonra ordan yüklemek istedigin isletim sistemini yükleyebilirsin bence.

Son düzenleme:

wehap61

Yeni üye
21 Mar 2010
13
0
Merhaba,
Ben deepfreeze kullanmiyorum. Sana asagida belirtmis oldugum methodu da bu yüzden de deneme firsatim olmadi. Deep frezze hic kullanmamis ve kullanmiyor olmama ragmen, senin icin bir arastirma yaptim internette. Asagida yazani bir dene istersen: eger Dogruysa ve eger eklenmesi gereken basamaklar varsa bana bildirirsen sevinirim:

Shifte bastiktan sonra 2 kere Deep freeze sembolüne tikla (görev cubugundaki)
sonra sifreni gir
Boot thawed diye birsey varsa onu secmek gerekirmis.
Ardindan bilgisayari yeniden baslatmak gerekmekteymis
Daha sonra exe programindan tekrardan yükleme yapiyormus gibi programi secip uninstall yapmak gerekirmis
Daha sonra yine bilgisayari baslatmak gerekirmis

Baska bir kaynaktan ise set Boot thawed i elde edebilemek icin söyle yapilabildigi bilgisine ulastim:
ctrl + Shift + Alt + F6 tusuna bastiktan sonra pencere aciliyormus.
Daha sonra yukardaki uygun basamaktan devam.
deepfreeze kilitlendiği için dediğin adımları yapamadım ama yine de teşekkür ederim... usb'den format çektim şu anda problemim çözüldü hepinize teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.