format cekıp eset smart securıty yukledım ama soyle bır sorun var .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
kusura bakmayın esetı ılk defa kullanıyorum ogrenene kadar baya klavye yumruklıcam sanırım ... sımdı pc me format attım ılk basta tabıkı low lewel format attıktan sonra bed sektorlerı onardım hdd yı temızledım ve format cektım suan hdd hızı normale dondu ... eset smart securıty 4 kurdum . burda sorun yok guncellemerı yapmak ıcın ie acıp wep sitesı adresını yazdıgımda soyle bır uyarı gelıyor giden trafik internet diye pencere acılıyor . ve o pencerenın ıcınde sunu yazıyor... "" bu bılgısayarda calısan bır uygulama uzak bır bılgısayarla ıletısım kurmaya calısıyor . bu ıletısıme ızın vermek ıstıyormusunuz ? dıyor ve ızın ver bırde reddet secenegı var reddettıgım zaman baglantıyı kesıyor . ızın verdıgım zaman ınternet wep sıtelerıne erısım saglayabılıyorum .... ya bu nedır ya uzak bır bılgısayarla ne demek bırı benım pc me mı gırıyor ne anlama gelıyor anlamadım... ızın vermedıkten sonra gıremıyorum ınternete ... uzak bır bılgısayarla dıyıncede ıcıme kurt dustu ... bunu bana acıkalayabılecek varmı .acıl cevap lutfen pc yı kırmama az kaldı yemın ederım suan bıle klavyeyı kırdım eskı kalvyeyı kullanıyorum .acıl lutfen pcyı tamamen parcalamadan... 3 saatte hdd yı temızledım 30 dk da format cektım ınran sınır oluyor o kadar ugras ...

Sorun çözüldüğü için konu kapatılmıştır / yavuzonder_135

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
ıyıde her baglanmaya calıstıgımda ızın ver redet secenegı cıkıyor resım ıste bu ..fıre fox uygulamasına ızın verdım ama nasıl yaptıgımı bulamadım ei de her sıteye baglnadıgımda bu uyarı cıkıyor bu uyarının cıkmasının sebebı nedır . bu uyarı garıp geldı bana resım ıste bu
14.09.png

uzak bır bılgısayarla ıletısım kurmaya calıyor dıyınce..

Firewall tek bilgisayarınıza veya yerel ağınıza internetten veya diğer ağlardan erişimi kısıtlayıp bilgisayarınızın veya yerel ağınızın internetten veya diğer ağlardan gelecek saldırılara karşı koruyan bir sistemdir. Firewall İnternet ile Yerel ağınızın arasında bulunur. Bu sayede internetten gelen ve internete giden paketleri mutlaka firewall kurulu bilgisayardan geçmek zorundadır. Bu sayede gelen ve giden paketleri kontrol edebilir. İstediğine izin verip , istediğinizi engelleyebilirsiniz. Bu kısıtlama paket filtreleme yöntemi ile yapılır
kısacası korkacak bir durum yoktur

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
ıyıde ben her defasında ızın vermı dıcem . eger ızın ver dedıgım de baska bırı agıma gırebılırmı redder desem bu seferde ben nete gıremıyorum . bu ne bıcım guvenlık yazılımı kaspersky mumla arıyorum valla sınır oldum ... kac saat ugras. bu konuda genıs bılgı verırsen sevınırım .. ben eset bılmıyorum klurcaladım ama anlasılcak cınsten degıl ... ben kendı pc mden nete gırıyorum neden neyı reddt edecem agıma gırecek bır varsa onu engellesın tutup bana bu uyarıyı nıye yapıyor sacmalıga bak . reddedınce bende gıremıcem nete ızın ver dıyınce davetıyemı cıkartacagım yanı bu anlamamı gelıyor

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
uslanmaz.png

ie 8 yukledıkten sonra bu uyarı cıktı boyle sacmalıklar :D valla ben bunun koruyacagı sıstemden suphelıyım gozunu seveyım kaspersky nın vallaha yaa . hıkaye eset fılan . konu kılıt sorunu esetı kaldırarak cozecegım ... :D bunun yuzunden olan a4 tech klavyeme oldu ... hata bende .bır laf vardır alısmadık g....ta don durmaz dıye harbıden de oyle durmuyor...

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
Aekadasım baska bilgisayarla baglantı kurmuyo korkman gereken bişe yok son resimde eylemi anımsa deyip izin ver de bidaha cıkmaz....
Katı kurallı koruma da herkesde cıkar bu uyarı

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
pekı ızın ver dedıgımde agımdakı kısıleredemı ızın vernıs oluyorum . ee pekı bırı agıma kacak gırdı dıyelım ızın ver dedıgımde elımle ızın vermıs oluyorum . bunu asıl kullanıcıya sorup durması benı sınır ettı . her wep sıtesıne gırmeye calıstıgımda ızın ver reddet uyarısı gelıyor. asıl ogrenmek ıstegım sarı renkte yazılı olan kısım ....

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
agınıza baglı pclere değil tamamen farklı seyler olayları karıstırmayın....
Burda dediği internet explorerın baglandıgı sıtelere ızın vermek butun herkeste osekilde ayarlıdır dert etmeyın.....

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
hım anladım . kaspersky den daha ıyıdır umarım vırus ve trojen konusunda . bırdaha kurup denıyecegım o zaman . . . sorun yok dıyorsun o zaman .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.