Format işlemi bir türlü başlamıyor

dreamincode

Yeni üye
14 Ocak 2018
13
0
Arkadaşlar merhaba, windows 10 indirdim çeşitli booting uygulamaları deneyerek usb/dvd'ye ISO dosyasını bootable yaptım. Bios girip boot ayarlarından usb/dvd yi en başa getirip ayarları kaydedip çıkıyorum. Bilgisayar yeniden başlarken hızlıca bir tuşa basıyorum ancak yine de kurulum ekranı gelmiyor. Bilgisayar markası Casper. Yardımcı olabilecek var mı aranızda. Bilgisayarcıya götürüp 50 TL ücret vermek istemiyorum, öğreciyim

HaToR

Üye
1 Ağu 2012
129
0
BAKU
1.Usbyi açık bir bilgisayarda tekrardan tara bak bakalım tüm dosyalar eskiksizmi?
2.Biosdan hdd yerine usb seç sonda (f10) save yap sonra çık biosdan.
Otomatik başlamazsa boot menu dene. f12,f2,f11, fn+f12 böyle ola bilir boot menular. dene bir bir. Birinde gelicek boot menudan usb seç devam et. Olmazasa hdd çıkar başka bir bilgisayarda format atmay dene. Her birini bir bir gözden geçirmek zorundasın. Sonuçda sorunu bulman için. Olmazsa resmini çeker atarsın hatanın yardım ederim

Ha birde eskiden windows 7 kullanıyordun ve şimdi 10 yazacaksan gpt, mbr değişimide var biosdan. İlaveten security bölümünede bakman gerekiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

dreamincode

Yeni üye
14 Ocak 2018
13
0
1.Usbyi açık bir bilgisayarda tekrardan tara bak bakalım tüm dosyalar eskiksizmi?
2.Biosdan hdd yerine usb seç sonda (f10) save yap sonra çık biosdan.
Otomatik başlamazsa boot menu dene. f12,f2,f11, fn+f12 böyle ola bilir boot menular. dene bir bir. Birinde gelicek boot menudan usb seç devam et. Olmazasa hdd çıkar başka bir bilgisayarda format atmay dene. Her birini bir bir gözden geçirmek zorundasın. Sonuçda sorunu bulman için. Olmazsa resmini çeker atarsın hatanın yardım ederim

Hata vermiyor hocam, dediğin gibi f12 yapıp direk seçtim biraz bekleyip tekrar f12 menüsünü açıyor. Bootable yaptığım usb/dvd dosyasını açıp setup'a tıklıyorum kurulum başlıyor, usb/dvd'nin eksiksiz olduğunu nereden anlayacağım?

dreamincode

Yeni üye
14 Ocak 2018
13
0

dreamincode

Yeni üye
14 Ocak 2018
13
0

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.