Format Nasıl Atılır?

Pymex

Yeni üye
17 Şub 2021
9
4
Bilgisayarıma 3 yıldır format atmıyordum bilgisayarcılarada güvenmiyorum evde nasıl format atabilirim?

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,464
2,635
Merhaba Değerli Üyemiz, bununla ilgili bir çok video ve yazı bulunmakta. Şimdi benim anlatacaklarım ile hemen hemen aynı şeydir. Sizin için iki link bırakıyorum olmaz ise detaylı anlatırım ben.
Link 1
Link 2

İyi Forumlar

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,357
876
anka.html
1- Windows'un hangi sürümünü kurmak istersen onu tarayıcından iso uzantılı bir şekilde araştır microsoft'un resmi sitesinden iso'yu yükle.
2- Rufus.ie sitesinden rufus'u indir.
3- Sisteminin MBR mi GPT mi olduğunu öğren.
4- indirdiğin iso'u sisteme taktığın usb diske yazdır (MBR ve GPT Dikkat et.)
5- Bittikten sonra ister reset tuşundan kasayı resetlersin açılış ekranında f12 gibi tuşlara basarsın. Açılan pencereden format diskini seç.
6- Formata başla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.