Format Sırasında Alınan Hata

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
Arkadaslar dün PC ye format atarken format sirasinda boyle bi hata verdi. Hata Windows dosyalari kopyalaniyor , guncellestirmeler yukleniyor kisimlarindan sonra meydana geldi. Yani formatin sonlarina yakin oldu . C diskini sildigim icin eski surume geri donemiyorum. Bu hatanin cozumu olarak format oneriliyor ama bu hata format sirasinda olursa cozumu yok gibi. Hata surekli ayno pc aciluyor hatayi veriyor tekrar yeniden basliyor tekrar hata veriyor boyle bi kisir dongu

Edit : Video eklenmistir
https://youtu.be/cFFhkgiMoX0

Son düzenleme:

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
KeNair

1 flash bellek ile format iso dosyasını flash bellege yazdır yeni güncel ve oynanmamış bi sürüm yani orjinal bi sürüm ile tekrar at
2 bios ayarlarını sıfırla bilgisayarın eskiyse normal kur . yok yeni nesil uefi bios özellıgı varsa uefi dual boot esd li windows kur .
3 hangi sürüm kuruyon sana yardımcı olayım .
anakart model seri numarası markası . ekran kartı ve işlemcı soylersen yardımcı olurum

DWordler

Yeni üye
15 Mar 2018
49
0
Diyarbakır

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
KeNair

1 flash bellek ile format iso dosyasını flash bellege yazdır yeni güncel ve oynanmamış bi sürüm yani orjinal bi sürüm ile tekrar at
2 bios ayarlarını sıfırla bilgisayarın eskiyse normal kur . yok yeni nesil uefi bios özellıgı varsa uefi dual boot esd li windows kur .
3 hangi sürüm kuruyon sana yardımcı olayım .
anakart model seri numarası markası . ekran kartı ve işlemcı soylersen yardımcı olurum

1) farli bi iso dosyasiyla (orijinal) denendi ama ise yaramadi
2) BIOS sifirladim ama yine bi etkisi olmadi hala hata veriyor. Pc 8 senelik bi bilgisayar uefi destegi yok ve en son ki bios surumune sahip
3) Anakart : G31T-M7. islemci : Intel Pentium E6500
Kuracagim sistem Win10 son guncelleme olanli surumunu tam hatirlamiyorum ;)

Video linki :https://youtu.be/cFFhkgiMoX0

DWordler

Bro PC yi acamiyorum ki dediklerini yapayim ve farkli bir iso dosyasiyla da denedim sonuc ayni

Pc acikken olmuyor bu hata zaten acilsa sorun halledilmis olacak. Format sirasinda oldugu icin geri yuklwmede yapamiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
KeNair

bu linkten windows 10 sürümünü indir esd olmayan var . ve harddıskın ide kablo ıse bu hatayı verıyor , yuzde 90 cıvarı , satalarda vermıyor. vıdeonu ızledım . aynı sorun bendede vardı degıstırdım hdd yı ıde kablolu hdd yı dıger kasadakı sata hdd ıle degıstırdım duzeldı .
bılgısayarın bayagı eskı 4 gb ram var ddr2 ve ıntel dual core cıft cekırdek bıldıgım kadarıyla . ekran kartın nedır pekı

buda wındows 10 lınkı esd sız olanı ındır ve rufus programı ıle boot yap
https://www.warezturkey.org/39734-windows-10-tum-surumler-tek-dvd-turkce-indir.html

buda rufus programı
https://rufus.akeo.ie/

ayarları bu şekilde yap rufusun sorun cıkmaz . bende cıkmadı

u5b94G.jpg

Son düzenleme:

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
hayalet18
ekran karti modeli asus en9500gt

Sorun bence de hdd den kaynaklaniyor . Yeni bi hdd alip ona kursam sorun kalmaz diye dusundum ama sorun onda degilse o kadar para cope gidecek :)

Elimde pc yok suan ve isoyu yazdiramam yarin bi net kafeye gidip isimi hallederim usb yazdiririm denerim eger olmazsa tek.care yeni hdd almak olacak sanirim

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
KeNair
arkadaş ve ya cevrenden ödünc 1 saatlıgıne hdd alabılırsın sata hdd bı onda dene . eger anakartında sata gırısı varmı bı ona bak . bosuna yorulma kasayı ac bı sata hdd gırısı varmı bak ona gore odunc al dene .ekran kartın ıse wındows 10u destekler . otomatık guncellemede drıverını bulur ve kurar

Son düzenleme:

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
hayalet18

Yakin arkadaslarimin hicbirinin bilgisayari yok olanin da laptop var.
Suan actim kasayi sata girisleri var sata1 e benim hdd takili zaten kasada bi tane hdd girisi tek var :)

Son düzenleme:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Sisteminizin bölüm düzeni nedir? Eğer mevcut bölüm düzeninin üzerine farklı bir bölüm düzeni ile format atmaya çalışıyorsanız da bu hatayı verebilir.

İyi forumlar...

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
KeNair
leptoplar sata giriş kullanır cogunlukla ve şöyle söyleyim leptoptan takıp deneyebilirsiniz sata ve sata power kablosunu değiştirebilirsiniz ve son olarakda format atarken c dıskının ustunde cogu zaman 100 ile 500 mb arasında bi hdd parca bolum olur . onuda sılın format atarken sorun ondanda kaynaklanabılır. kısaca yanı datalar yedekler d e g h gıbı hdd olusturduysanız onlar dursun sadece c ve o uzerındekı 100 mb alanıda sılın . tekrar c yı olusturun . o dedıgım 100 mb lık alan kendı olusuyor

Yakın olsam bakardım bılgısayarına arıza cozum bulurduk sorunun nereden kaynaklandıgı bende 2 masaustu ve 1 leptop var bulurdum ve cozerdım arızanı .formatını atardım :)

Son düzenleme:

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
hayalet18
O dedigin kurtarma bolumu oluyor herhalde windows 10 530 mb civari bir sey ayiriyor. Zaten format atarken kurtarma bolumunu ve C yi silip tekrardan olusturdum . Yine ayni hatayi verdi.Sorun hdd kaynakli diye dusunuyorum formattan once bi hata vermiari o hatayi arastirinca hdd kaynakli bir sey oldugunu ogrendim
Sonrasinda kendiliginden gitti o hata. Yanimda pc olsa halledebilirdim kac senedir format atarim arkadaslara ve cevreme ilk defa boyle bi hataya denk geldim format sirasinda

Son düzenleme:

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
hayalet18

Win8.1 denedim onceden dvd si vardi ama yine ayni hatayi verdi.
Dun aldigim hata buydu bi kez karsima geldi sonra kayboldu "Bootmgr image is corrupt. The system cannot boot"

Hdd sorunu derken ?? Cevredekilerden hdd bulmaksa sorun o halen devam ediyor ;)

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
KeNair
Bootmgr görüntüsü bozuk. Sistem önyükleme yapamıyor . çevirisi bu .
bide başka hdd tak öyle dene bakalım . aynı hatayı verecekmi geçen senin makınasının aynısı hatta ekran kartı daha kotu bı makınaya wındows 10 kurdum hersey ıyı ama cocuk kullanamadı .wındows 7 ye gecırdım tekrardan. ddr2 toplam 4 gb ram var ekran kartı 512 mb ati ekran kartı . ıntel core 2 duo cıft cekırdek ıslemcı anakart asus idi. senın anakartla aynı oyle hatırlıyorum . sata 500 gb hdd vardı sorunsuz 20 dakıkada wındows 10 kurdum masaustu geldı . kullanamayınca tekrar wındows 7 kurdum . sımdı onu kullanıyor

önemlı bı yedegın yoksa eger bıde tum harddısklerı sıl oyle dene tek partıon kur sadece c kur . d e f g olmasın

Son düzenleme:
19 Ağu 2017
94
0
Hatay
sıfırdan windows kurulumlarını yapınız usbden yapıyorsanız çıkarıp geri takınız ekran kartı vb driverlerini güncel tuttuğunuzdan emin olun eğer sorun hala devam ediyorsa bilgisayarın güvenli modda veya başlangıç onarma servislerini kullanarak yeniden kurmayı deneyin

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
hayalet18

Yarin halletmeye calisacam . Yardimlarin icin tesekkurler seni fazla tutmayayim. Hem benim de uykum geldi :)

Yarin guncellerim konuyu

edit: Usta D de onemli cok sey var onlari kurtarabilirsem iyi olur.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.