Çözüldü Format Sonrası D Dıskı Gorunmuyor

MasTerVendetta

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
472
0
Ankara
Selamun Aleykum

Bugun wın7 format attım bılgısayara gereklı ıslemlerı yaptım fakat bılgısayarıma basınca sadece C dıskı gozukuyor bırde su sekılde gozukuyor
:RpS_huh:

EPlYR9.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

masterlordd

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
865
0
İstanbul
Aleyküm Selam
Ayrılmamış dediği yer senin diski parçalayıp c adını verip d adını vermediğin yer.
Format esnasında o geriye kalan yeride disk olarak ayırman gerekli.
Bu yüzden kullanamassın

MasTerVendetta

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
472
0
Ankara
z0RALj.png

resımde gorunen 271 gb yazan yere sag tıklayıp bırım olustur a bastım ve yenı bı dısk gıbı bır sey olusturdum suan hala goremıyorum sence dogru bısey mı yaptım ona gore reset atayım belkı gorunur bu arada G harfını atadım

Loveisover

Yeni üye
19 Mar 2017
18
0
Aynı şey başıma gelmişti. Sonradan hata yaptığımı fark ettim. Hatam ise; Bilgisayara format atarken disk kısmında ben biçimlendir yerine sil'i seçmiştim. Sildikten sonra bir tane disk bölümü oluşturmuştum. Diğerini oluşturmamıştım. Çözümünü ise; yeniden format atarak gerçekleştirdim. Bu sefer düzgün, dikkatli bir şekilde attım formatı. Her iki disk'i de oluşturduğumdan emin olduktan sonra. İyi akşamlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.