Format Ustaları Konuya Bakabilirlermi

Speedy01

Yeni üye
4 Eki 2019
7
0
merhaba forum üyelerine.

Arkadaşlar laptop ta windows 10 pro formatı kullanıyorum ancak ağır hareket ediyor kasılıyor vs. buna çözüm bulmak istiyorum. laptopu kendine getircek format çözümü nedir sizce hızı felan kendine gelsin yani. herhalde windows 8 ve windows 10 formatlarını kaldırmıyor sanırsam yardımcı arkadaşların yorumlarını bekliyorum. iyi forumlar.

özellikler
https://hizliresim.com/Up9j6W

https://hizliresim.com/pKvALQ

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
Dostum eğer x64 windows kullanıyorsan ondan yapıyordur çünkü 2048mb 2gb ram ve altı için x86 yani 32 bit işletim sistemleri tavsiye edilir 4096mb 4gb ram ve üstü sistemler için ise x64 64 bit işletim sistemleri tavsiye edilir şimdiden kolay gelsin :)

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
sistem yeterli ama yine de kasıyorsa vereceğim adımları izle
1)windows+r tuşuna bas

2)msconfig'e gir
3)önyükleme>gelişmiş seçenekler
4)üst bellek sınırını ve çekirdek seçimini kapat (uygulamalar yeteri kadar kullanıyor oyun oynayacağında fullersin)
iyi forumlar

VezirTonyukuk

Yeni üye
20 Nis 2020
14
0
Aslına bakarsan pcnin yavaş olmasının bir çok sebebi olabilir eğer internetten crakli vs bir şekilde zararlı bir kod yediysen pc sürekli etrafa dos atıyor olabilir tabii başka bir sebeide olabilir bunun için sağlam bir antivirüs ile tarat derim ama yakalanmayadabilir saglam encode edilmişse birde temp dosyalarını sil :[ame]https://www.youtube.com/watch?v=mA5Hm1H1CwM[/ame]

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Sistemin çok ilginç çünkü bu sisteme 4 GB RAM koyarlar normalde. Ben Win 7 veya Win 8.1 (32-bit/x86) kurmanı tavsiye ederim. Uyumsuz bir sistem olmuş ilginç.

KiliseWifisi

Yeni üye
29 Şub 2020
21
0
Hızlandırma taktikleri söyliyen arkadaşlar adamın sistemi 2gb ? windows10 için önerilen bellek boyutu 4gb neyin kafası bu.Dostum windows 7 kurarsan daha rahat edersin ama temiz sıfır iso bulman zor.

Çölkaktüsü

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
560
1
TÜRKİYE
Dostum eğer windows 10 kullamak istiyorsan ram takviyesi yapabilirsin fakat maddi durumun yok ise windows 7 ya da 8.1 e düşürebilirsin eğer senin yerinden olsam ram alarak windows 7 64 bit destekli yapardım :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.