format yardımı!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

halil1453

Yeni üye
25 Eyl 2008
23
0
mersin
beyler benim bilgisayarda sadece c bulunuyor ve şu ana kadar ki tüm yüklemelerimde bunun üzerine...bilgisayarda yawaşlayınca format atmak istiyorum ...dosyalarımı kaybetmeden c ve d olarak belleği ikiye bölebilir miyim...??

Son düzenleme:

Black-Box

Emektar
14 Tem 2008
5,199
49
İstanbul.
Partition Magic programı ile yapabilirsin. Format atmadan önce C'yi bu program ile 2ye ayırabilirsin. Fakat bu durumda c'ye format attığın zaman diğer partition'un büyük ihtimalle inactive olucaktır.

Format atarken ise Windows'u yükleyeceğin partition'u seçmeden önce oradan oluşturman gerekli. Senin tek partition varsa bütün HDD'in tam olarak gözükür. Yanlış hatırlamıyorsam Ctrl L (Kur'da yazar zaten.) ile partition ayarlama penceresi gelicek ve karşıya istediin değeri yazıp ayıracaksın. Daha sonra C'ye Windows kuracaksın.

ALINTI

işine yarar belkı hadi selamaetle

halil1453

Yeni üye
25 Eyl 2008
23
0
mersin
Partition Magic programı ile yapabilirsin. Format atmadan önce C'yi bu program ile 2ye ayırabilirsin. Fakat bu durumda c'ye format attığın zaman diğer partition'un büyük ihtimalle inactive olucaktır.

Format atarken ise Windows'u yükleyeceğin partition'u seçmeden önce oradan oluşturman gerekli. Senin tek partition varsa bütün HDD'in tam olarak gözükür. Yanlış hatırlamıyorsam Ctrl L (Kur'da yazar zaten.) ile partition ayarlama penceresi gelicek ve karşıya istediin değeri yazıp ayıracaksın. Daha sonra C'ye Windows kuracaksın.

ALINTI

işine yarar belkı hadi selamaetle
dediğin programı indirdim ama bende çalişmiyor acaba bende microsoft office programları yok ondan olabilir mi??zaten office programlarını geri yükleme işi de ayrı bi konu....yardım için teşekkürler...

alemcix

Katılımcı Üye
23 Eyl 2007
591
10
ark. sana iki önerim var verilerini dvd varsa dvd ye çek bu bir

ikincisi ben norton partion magic kullandım bu işte bölme işlmeinde gayetde memnunum ama benim ki leptap d sürücüsünde recovry var tek tuşla işletim sistemini kuruyor... o yüzden sana format atarken oluşturmuş olduğun alan format atarken gözükrmü bilemiyorum ama büyük bi ihtimalle gözükür çünkü faklı bi sürücü yaratıyosun... formatlarken sadece c yi seç yada işletim sistemin nerdeyse onu seç bişeyler yapamazsan ben yine buralardayım yardımcı olurum elimden geldğince.... ii akşamlar

halil1453

Yeni üye
25 Eyl 2008
23
0
mersin
ark. sana iki önerim var verilerini dvd varsa dvd ye çek bu bir

ikincisi ben norton partion magic kullandım bu işte bölme işlmeinde gayetde memnunum ama benim ki leptap d sürücüsünde recovry var tek tuşla işletim sistemini kuruyor... o yüzden sana format atarken oluşturmuş olduğun alan format atarken gözükrmü bilemiyorum ama büyük bi ihtimalle gözükür çünkü faklı bi sürücü yaratıyosun... formatlarken sadece c yi seç yada işletim sistemin nerdeyse onu seç bişeyler yapamazsan ben yine buralardayım yardımcı olurum elimden geldğince.... ii akşamlar
saolasın kardeş bi denicem...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.