Formata diskleri sildim - verileri nasıl kurtaracam ? :(

12 Eki 2012
65
0
merhaba arkadalar kıca anlatayım

pc ye format atım formata disk bölümünde her 2 diski sildim ve terardan 2 disk yaptım

formatı atım işletim sistemini yukledım

sonra diskte önemli belgelerımın oldugunu hatırladım

sildiğim için tekrar nasıl kurtarabılırım ?

yanı disk sildim tekrardan yaptım

VERİ KURTARMAK MÜMKÜNMÜ HALA ?

BUNA UYGUN BAZI PROGRAMLAR VARMI YADA NE YAPMAM GEREKIYOR

BİLEN ARKADAŞLAR YARDIM EDERSE ÇOK SEVİNİRİM

SAYGILARIMLA DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM ARKADAŞLAR :(

ThE_ZiziL

Yeni üye
5 Eyl 2008
2
0
silinen ve formatlanan disklerin üzerinden hiçbir veri silinmez sadece göz önünden kalkar bu yüzden fazla endişe yapmanıza gerek yok, yapmanız gereken silinen verileri kurtaran programlar var bi programa bağlı kalmayın derim bir kaç farklı programla dosyalarınızı kurtarabilirsiniz ama kesinlikle %100 garantisi yok çok yüksek boyutlu dosyaları kurtaramayabilirsin.

12 Eki 2012
65
0
silinen ve formatlanan disklerin üzerinden hiçbir veri silinmez sadece göz önünden kalkar bu yüzden fazla endişe yapmanıza gerek yok, yapmanız gereken silinen verileri kurtaran programlar var bi programa bağlı kalmayın derim bir kaç farklı programla dosyalarınızı kurtarabilirsiniz ama kesinlikle %100 garantisi yok çok yüksek boyutlu dosyaları kurtaramayabilirsin.

ÇOK SAGOL'UN HOCAM BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN...

ŞÖYLE BİŞİ HOCAM BEN BİRDFEN FAZLA PROGRAM KULLANDIM MESELEYI BİRAZ DAHA AYRINTILI ANLATAYIM SİZE...

ben lenova markalı bir leptopa format atım diskleri sildim ve tekrardan 2 disk yaptım bunu sahibine teslim etim sonra sahıbı bunun çinde çok değerli resim v.s. oldugunu söyledi geri kurtarmamı istiyor

ben bir kaç program kullandım recove falan isimli 3-4 program denedim

işte burda farklı bişiler oldu :D

HOCAM CASPER markalı bir bilgisayarıda aynı şekilde formatlamıştım onun üstünde denedim onda sildiğim verileri geri kurtardım ama lenova da kullanınca olmuyor sasdece çöp kutusundan sildiğim verileri gösteriyor ama formata sildiklerim çıkmıyor bazıları çıkıyor ama açılmıyorlar

MESELE BU HOCAM :D

İNŞ. BU KONUDA TAM BİLGİSİ OLAN BİRİ BANA YARDIMCI OLUR :(

BU ARADA HİREN BOOTLA FORMATLA SİLİNEN VERİLERİ KURTARMAK MÜMKÜN MÜ ?

bu konuda bilgisi olan ve yardım edecek arkadaşlara sesleniyorum lütfen yardım

saygılarımla

iyi forumlar :(

12 Eki 2012
65
0

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.