Formatda hata yardım

ayvaz09

Üye
2 Haz 2013
60
0
windows cannot be installed to this disk. the selected disk has an MBR partition table on efi system windows can only be intalled to gpt disks Şimdiden teşekkürler

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK
- Bu işlem Harddiskimizde bulunan verileri silecektir.
Yeni gelen UEFI sistemlerde farklı bir işletim sistemi kurmak istediğinizde GPT hatasıyla karşılaşabilirsiniz.
- Windows 7 Kurulum ekranında Harddisk bölümlendirme kısmına geldiğinizde
Shift ve F10 tuşlarına tıklayalım (bazı cihazlarda hotkey devre dışı olduğundan Fn kombinasyonunada basmak zorunda kalabilirsiniz)
Bu işlemden sonra karşımıza dos ekranı gelecektir (Siyah bir pencere)
- Gelen Pencereye sırasıyla şu kodları yazalım
- Diskpart - - > Enter
- List Disk - - > Enter (Harddiskimiz bu kısımda birim 0 birim 1 gibi seçeneklerle ayrılmış olarak görünecektir. burada harddikimiz hangisi ise altta bulunan select disk bölümünün sonuna disk biriminin numarasını yazalım)
- Select Disk 0 - - > Enter ( ben birimi 0 olarak yazıyorum
- Clean ve ya Clean all - - > Enter
- exit - - > Enter
Bilgisayarımızı yeniden başlatım
- Artık Kurulum yapabilirsiniz.

Bu yolu dene kesin çözümdür..

Not Bunu Format atarken yapacaksın. İşletim sistemi seçtikten sonra. Kuruluma başlamadan önce..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.