Formatta ilk Windows.old dosyası kayboldu. Nasıl kurtarabilirim?

tyrond

Yeni üye
17 Haz 2023
4
1
Herkese selam. Sorunum şöyle ki ; Bilgisayara format attım ve geri alacağım bir kaç önemli dosyayı Windows.old klasöründen alırım diye yedeklemedim. Bilgisayar formatlandıktan sonra yanlış sürüm yüklediğimi fark ettim ve hemen ardından bir format daha attım. İşin sonunda ilk baştaki Windows.old klasörü yok oldu, şu anki Windows.old klasöründe ise ilk attığım formattaki kullanıcı var. Kısacası dosyalar sanırım kayboldu. Bunu bozulmaya uğramadan kurtarmanın bir yolu var mı? Benim bildigim bu şekilde iki format atılınca iki adet klasör oluyordu Windows.old ve Windows.old(1) diye ama şuan böyle bir şey olmadı birazcık çaresizim.

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,182
6
947
Photoshop 🔥
Herkese selam. Sorunum şöyle ki ; Bilgisayara format attım ve geri alacağım bir kaç önemli dosyayı Windows.old klasöründen alırım diye yedeklemedim. Bilgisayar formatlandıktan sonra yanlış sürüm yüklediğimi fark ettim ve hemen ardından bir format daha attım. İşin sonunda ilk baştaki Windows.old klasörü yok oldu, şu anki Windows.old klasöründe ise ilk attığım formattaki kullanıcı var. Kısacası dosyalar sanırım kayboldu. Bunu bozulmaya uğramadan kurtarmanın bir yolu var mı? Benim bildigim bu şekilde iki format atılınca iki adet klasör oluyordu Windows.old ve Windows.old(1) diye ama şuan böyle bir şey olmadı birazcık çaresizim.
2. Formatı Atmadan Önce Tekrar Yedeklemen Gerekirdi. Bildiğim kadarıyla şun malesef geri getirilemez.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.