Forum sayfasını virüsten kaynaklanan engelleme

jann

Katılımcı Üye
18 Eyl 2012
258
1
ankara
S.a kardeşlerim, eylül ayından beri forumun aktif kullanıcısıyım fakat böyle bir şeye ilk kez tanık oluyorum. Avast antivirüs THT forumumuzun Bilgisayar Güvenliği kısmını virüslü sayfa olarak tespit etti.

Resimlerdeki linkin Online Link Scanner Sonuçları
======================
--------- LINK SCAN SUMMARY ---------
URL scanned: http://www.turkhackteam.net/bilgisayar-guvenligi/|{gzip}
PhishTank says:This site is Safe.
Google Safe Browsing says: This site is Safe.
WebsecurityGuard says: This site is Safe.
BrowserDefender says: This site is Safe.
hpHosts says: This site is Safe.
ZeuS Tracker says: This site is Safe.
SpyEyeTracker says: This site is Safe.
MalwareBlacklist says: This site is Safe.
MyWOT says: This site is Not Safe.
Threat Name: No Threat FOUND
Threat Definitions: 1336551
Engine Version: 0.97.6
Host IP: 109.235.248.118
Link Status: Clean
File Size: 166.63 KB
Time Finished: 7.16 secs
Overall result: This site may not be Safe.
------Additional Information------
Google Page Rank:
Alexa Rank: 19887
========================

Büyük ihtimal yanlış bir alarm olarak görmekteyim fakat forum yetkililerimizinde hem bildirmek hem de görüşünü almak isterim.

Freelancer

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
673
0
Hesap Makinesi
Hayret, bana da aynı şeyi yaptı. Birkaç hafta öncesine kadar full Norton Internet Security kullanıyordum, hiç böyle bir uyarı almadım. Bence bunu site yetkilileri yerine Avast! yetkililerine bildirmeli :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.