foruma askeri rütbe sistemi gelmeli mi ?

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
eskiden güzel olan bir şey şimdi nasıl "çocuksu" olabilir ki ? :(

yani bana göre bir disiplin sağlanıyor
Yani bana kalırsa eskiler eskiden güzeldi :(. İnan bana bende çok özledim o zamanları. Ancak disiplin konusunda katılmıyorum sana. Disiplin kişide başlar kişide biter. Askeri rütbe olsa bile saygısızlık yapacak adam saygısızlığını gene yapar.

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Bir zamanlar vardı. İnsana heves katan bir şeydi. Ama yeniliğin getirmiş olduğu revizeler ile birlikte mazi oldu. Her şey yerinde ve zamanında güzel demek gerek. Şuanki rütbeler, ranklar günümüz modern anlayışında daha standart bence. Keza bu platform gelen bir çok yenilik ile birlikte üyelerine, öncelikle doğru bilgi akışı sağlamak için hizmet vermekte. Forum diye belirttiğimiz yapının amacı tam olarak bu. İlerleyen süreçlerde eski sisteme dönerek Albay-Orgeneral rütbelerinin tekrar entegre edilmesi, kaçınılmaz olarak bir çok uyumsuzluğu beraberinde getirecektir...

Son düzenleme:

314Kachu

Üye
8 Eyl 2009
228
167
Seni seçtim 3.14Kachu
Eskileri yaşayan biri olarak eskiler güzeldi. O zamanlarda askeri rütbe sistemi vardı ancak bildiğim hiç bir rütbeli, rütbesinin üzerine kendi egosunu da eklemezdi. Uyeler ile egolarından arınmış bir şekilde sağlıklı iletişim kurarlardı. @ZoRRoKiN ve Sezer komutanlar bunlara en iyi örnektir benim için. Şimdilerde görüyorum ki bir çok rütbeli üyeler ile sağlıklı iletişim kuramıyor. Egosu rütbesi ile birleştiğinde karşısındaki kişinin normal bir insan olduğunu dahi göremiyor. Velhasılkelam, bazı şeylerin askeri yada sivil rütbeler ile alakası olmadığını düşünüyorum. Rütbeli yada rütbesiz burada bulunan herkes önce "iNSAN" dır.
Saygılar.

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,702
571
Bırakın eskiler eskide kalsın. Hiyerarşi ve üstünlük isteyenler için askeriyenin kapısı açık. Birine "komutanım" diye seslenmek o zaman da bana samimiyetsiz geliyordu şu an olsa yine öyle gelecek. Gözle görülür şekilde burada kimse komutanım değil. Yetki olarak üstün olabilir ama karakter olarak üstün olamaz. Forumlara kıyasla buna geri dönersek, TurkHackTeam geri kafalı, çağa ayak uyduramamış olacak.

Son düzenleme:

'GÖKKURT

Junior Hunter
10 Şub 2019
344
222
Rütbe sistemi disiplinize ortam sağlar şu an gayet iyi zevkine takılıyor herkes ... Kasmamak lazım ;)

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
Askerı̂ sistem de rütbe sistemi de bence gelmemeli. Çoğumuz burada eğlenmek, öğrenmek, aynı konuya ilgisi olan insanlarla tanışmak için bulunuyoruz. Çoğumuz işten, okuldan arta kalan zamanımızı burada değerlendiriyoruz ve bu zaman çerçevesinde de insanları sıkmamak lazım. Genelde de hacking ile uğraşanlar mantıken daha özgürlüğüne düşkün ve düzeni bozmaya meyilli kişilerden oluşuyor. Şahsen askerı̂ sistem olursa ben forumda bulunmam, birçok ekip üyesi de dışındakiler de forumdan ayrılır. Gelmesi, forum yetkililerin yapacağı en saçma şey olmuş olur. Kısaca gelmesin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.