Foruma Özel Android THT Logger.apk

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
Merhaba TurkHackTeam Ailesi
Bugün sizinle bir android uygulamasi paylaşıyor olmam bana her zamanki gibi heycan veriyor :)

Pandemiden dolayi ve uzun bir süredir sizinlen android uygulamasi paylaşamıyor olmam şahsım adınıza üzücü.
Ama geri döndüm hemde bomba gibi.
Eskiler Byzehirx tanır ama yenilerede tanitalim kendimizi.

Uygulama ismi/THT Logger (apk)
Bu uygulama ne işimize yariyacak diye soracaksiniz cevapliyim bu uygulama aslinda bir proje parçası ve bu sizinle paylastigim daha hiç birşey ben bu uygulama üstünde çalışıyorum ve bir sunucuya bagliyacagim (PRO)versiyonu.
Bu şuan eğlencemiz olsun diye.

Uygulamayi anlatmaya başlıyım.
Bize telefonumuz hakkinda inanilmaz bilgiler sunuyor
+Hangi uyg kullandik
+Kime mesaj ve ne yazdık (gün.ay.yıl)
+Hangi sosyal medya ile kime ne yazdık
+Kim bizi hangi numaradan aradı ve kaç dakika kaç saniye konuştuk
+Telefona hangi uygulamaları indirdik
+Hafıza kartından hangi fotografi sildik (gün.ay.yıl)
+Hangi müzikleri dinledik
+Kimlerlen neler mesajlastik neler konustuk
+Telefonun hangi ayarlarini ne zaman ve nasil degistirdik.
+Telefonumuzla ne zaman fotograf cektik
+Hangi oyunlari oynadik
Oooo say say bitmiyor ki yoruldum.

Bazı uygulamardan bahsedim tezgamiza düşen uygulamalarin bi kısmı şöyle.

"Twitter"
"Whatsapp"
"Facebook"
"Telegram"
"Mesaj"
"Arama"
"İnstagram"
"Tiktok"
"Tumblr"
-Bitmedi-
"Sportif"
"Shazam"
"Fizy"
"Netflix"
"Blutv"
"Puhutv"

Kısacası bu sosyal medyada neler konustuk kiminle konustuk hepsi kayit altina aliniyor
Peki bu işlemleri nasil yapiyoruz ( size ne dedim geçen sene biz bu bildirim panelini hacklesek nasil olur) diye sormuştum işte şuan bu bütün logları bildirim panelinden cekiyoruz yani telefonla hic bir baglantimiz yok ve bu işlemler için bize 2 tane izin gerekiyor.
Bize herşeyi yaptiran izin.
android.permission.BIND_NOTIFICATION_LISTENER_SERVICE
İnternetten araştirabilirsiniz.
Ama kisaca özet vereyim sizlere
Bildirim paneli diye adlandirilan görünmez pencerenin tüm hakimiyeti demektir.
Bir diye izin ise bu çok önemli.
android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE
Bu izin ise bizlere
Olasi kötü gün dostu olsun diye
Uygulama silinir kaza ile olursa diye
Sdcarda birtane log txt dosyasi kayit ediyor.
Uygulama indirip kullanmaya basladiginizda şu dizine gidin

Dosya yöneticisi/Android/Data/appinventor.ai_bysnake328.nls/files/byzehirx.txt

Bu txt dosyasi içerisinde logların bir kopyasi var not defteri ile açıp
Mesajları,aramaları,uygulama kayitlarini,geçmişi herşeyin bir yedegini göreceksiniz.

Belirtmekte fayda var bu uygulama
Sıradan insanlarin kullanacagi birşey degil
Bu loglarin ne işe yaradigini
com.android packet isimlerini bilmelidir
Ve bu izleri uygulama içinde takip edip neler bulabilecegini bilenlerin kullanabilecegi bir uygulama biraz "PRO" tarzında

Uygulamamızda
4 adet kontrolu var.
Kullanımı
Uygulamayi indirip yüklüyorsunuz.
Açıyorsunuz ve ilk olarak
+Permission (tıklayıp) gerekli bir izin birde yetki veriyorsunuz bildirim için.
+Start/Stop (tıklayıp) başlatıyorsunuz bu aynı zamanda durdurmak isterseniz Stop olacaktır.
+Güncelle bu tuşu sıklıkla kullanacaksıniz sebebi ise her log kaydı geldiginde tek satır ve tek aciklamaları olacak.Güncelleyin korkmayın.
+Ve Cıkış bunu anlatmak istemem ne işe yaradigini dimi :)

Sizlerin özeli oldugu için gizlilike biraz dikkat ettim.
Uygulamayı her açtıgınızda sizden bir password istiyecek
Giriş kodu
THT ilk kurulduğu yıl
2002

Sebebini biliyorsunuz özeliniz olacak ve bunlari kimsenin görmesini istemezsiniz yalnız küçük bir detay var
Sdcard ki log kaydi savunmasizdir ama onun için kimsenin bakmiyacagi çok uzak bir yere sakladigimida belirtmek isterim
Dosya yöneticisi/Android/Data/appinventor.ai_bysnake328.nls/files/byzehirx.txt kimsenin aklina gelmez bakmak.

Soru cevap konusuna bakacak olursak
Root gerekirmi (?) Hayır
Rat gibi mi (?) Hayıt
Port gereklimi (?) Hayır
Bilgisayar da çalışırmı (?) Hayır bağımsızdır
Keylogger gibimi ("EVET")
Sosyal medya yazışmalarını kapsarmı (?) Tabiki evet
Uygulama simgesi gizleniyormu (?) Hayır

Başka soracaklarınız varsa buralarda olacağım.

Başkasının telefonuna yükleyip calistirmak isterseniz sorumluluk size aittir turkhackteam ve ben sorumlulukdan muhafimdir.

Pro versiyonunda
Uygulama simge gizliliqi mevcut
Ve bu logları tamamen veritabanıma cekiyorum. Tamamen casus uygulamasidir.
Aklıma başka birşey gelmiyor yazacak.

test edilen Cihaz

Not/Rat gibi problemli ve virüslü programlar peşinde koşmayin geçici çözümler sizleri var etmez bu alemde daha kişişel çalişmalar projeler peşinde koşun genç insanlarsiniz vaktinizi port açmak root atmak pc başında harcamayin tavsiyemdir size.
Ben 1 gün olsun RAT merak edip bakmadım çünkü kolay yol ve geçici sizler kendi projelerinizi geliştirin.

Uygulama Detay

Uygulama izni

VirsToTal
https://www.virustotal.com/gui/file...5a047107a026d01650d0a23280b564c3494/detection

İndirme/Download
https://yadi.sk/d/bI0bYWQV81Rh0Q

Bakmanızda fayda gördüğüm diyer konu.
https://www.turkhackteam.org/google...el-android-x-spy-casus-uygulamasi-zehirx.html

İyiki varsınız
Diyeceklerim bu kadar.

Veteran 7

@Ƴαĸαмoz1Յ1Գ
Admin

zztri

Son düzenleme:

Paradox84

Uzman üye
23 Eyl 2016
1,043
1
Cevap: Foruma Özel Android THT Logger.apk Byzehirx

byzehirx tanımayan da ne bileyim yani :D
elinize sağlık hocam

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany

eline sağlık abi ben bunu bi tanıdığıma trol olsun diye yüklerdim .d

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,316
7,709

eline emeğine sağlık.

PoyrazYare

Katılımcı Üye
30 Mar 2019
614
200

Elinize kolunuza sağlık hocam yine döktürmüşsünüz maşallah :)

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul

Hocam bu apkyi kendim kurup baskasina Da mı kurduruyorum pek anlamadım özet geçerseniz sevinirim . Bu arada ellerinize sağlık hayranınızım

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya

Hocam, uğraşınız için elinize, emeğinize sağlık. :dusunceli

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul
Hocam indirip kursam başkasına apk olarak watsaptan v.s telegramdan göndersem nasıl olur apk gizlenirmi bu nasıl yani hocam acarmsnz:)

Hocam başkasına atacağız diyelim bu işleyiş sırasıyla nasıl olacaktır. Ben im kendimde not tutmama gerek yok baskasininkine ihtiyacım var . D

Moderatör tarafında düzenlendi:

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul
Hocam tam olarak bu uygulama sadece benim için not mu tutacak bumu yani ben konuyu anlayamadım da ondan soruyorum :)

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
Hocam tam olarak bu uygulama sadece benim için not mu tutacak bumu yani ben konuyu anlayamadım da ondan soruyorum :)

FAKULTE o kadar yazan yazidan birsey anlamadin diye ben sen anliyasin diyerek tekrar bir aciklama yapmak zorundamiyim.

Not derken pardon ?
Bumu yani anladigin sence soruyorum sana.

Ne görüyorsun ? Resimde bu izni alabilmen demek senin o cihaz i hekliyon demektir.
Sen mesaj kutundaki mesajlari silsen dahi benim uygulamamda bir yedegi halen var demek oluyor

Bu uyg sevgilinin telefonuna kardesinin telefonuna yukleyip neler olup bittigine bakmani sagliyor

Normalde anlasan diyecem ki (Root) erişimi gerek bu işlemi yapman için diyecem ama anlamiyacaksin.

Sosyal medyami calmak istiyorsun
Aç facebook twitter instgram herneyse ben kendi hesabimi kendi telefonumdan açamiyorum bi sen denesene acilacakmi diyip sagindaki solundaki hesaplarin passwordlarina erişim saglarsin.

Not nedir ya
Allah aşkina
Hangi not uyg bildirim paneline erişim izni istiyor
Hangi not uyg sana uygulama paket isimlerini veriyor

Bilmiyor olabilirsin bunlari belki bana egoistte diyebilin bu yorumdan sonra ama bu egoistlik degil senin basitleştirerek gosterdigin şeyin aslinda öyle olmadiqinin cevabi.
Kolay gelsin.

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul
Işte benimle bu şekil aciklama yapsan anlasilir dil ile herkez herşeyi sistematik bilmeyebilir beni çok aşağıladın bunu hakaret olarak kabul ediyorum Byzehirx bir daha asla konularına bakmayacağım ve cevap dahi atmayacağım asla ben böyle küçük düşürulmeyi hazmedemem iyi günler.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
Işte benimle bu şekil aciklama yapsan anlasilir dil ile herkez herşeyi sistematik bilmeyebilir beni çok aşağıladın bunu hakaret olarak kabul ediyorum Byzehirx bir daha asla konularına bakmayacağım ve cevap dahi atmayacağım asla ben böyle küçük düşürulmeyi hazmedemem iyi günler.

Dostum niyetim seni kirmak yada üzmek degil
Senin gözden kacirdigin yer var

Belirttim bu uyg herkezin anliyacagi yada herkezin kullanabilecegi birşey degil.
Sen (NOT) uygulamasi ile kiyaslaman hoş degil.
Log not olarak anlasilsada göz var nizam var hiç birşey yoksa aciklama ve izin istenen talepler var.
Sen kaçtane uygulamada bildirim paneli izni istedigini gördün en azindan bunlari bilmek anlamak gerek.

Dedigim gibi kirmak yada incitmek degil benimkisi sadece bi cevap.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.