Forumda Ne Tarz Etkinlikler Düzenleyelim?

Roichue

Asistan Moderatör
31 Mar 2022
1,339
850
Millî İstihbarat Teşkilatı
Forumumuzda Ne Tarz Etkinlikler Düzenleyebiliriz?

Ne tür etkinlikler istersiniz forumda veya ne tür eğlendirebilecek içerikler istersiniz?
Bunlar hakkında önerileri olan herkes bu konuda belirtebilir. Önerilerinizi belirtmekten çekinmeyin!

9 Tem 2022
165
48
Forum bu hali ile yeterince eğlenceli degilmi ?
Bence çok eğlenceli
Bunun yerine ( Aramıza Yeni Katılanlar ) kategorisindeki yenilerin ilk konularına baksanıza ?
Bakın bakalım ne yazıyor
"ögrenmeye geldim" acaba eğlenceyi mi öğrenmek için gelmiş yoksa Bilgi tecrübe ögrenmeye mi.

Bazen iyice saçmaliyoruz bu forumda allahtan kimse farkına varmıyor bize ne kadar inaniyor ve guveniyorlarsa ne desek sanki iyiliklerine yapiyormuşuk gibi algiliyorlar.

Eğlenceymiş iyice luna parka döndü zaten forum. Burada konu sahibini hedef almıyorum ona bu izni veren verenlere sözüm.
Lunapark oldu bura. Gorusunuzu iletin dedi bizde yanitladik biri yanit verdi hop dedi. Ama o yanit verende yok hicbir suc. Birileri yalan yere istemediklerini raporlayip duruyor

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,579
1,644
Green/Moderasyon
Forum bu hali ile yeterince eğlenceli degilmi ?
Bence çok eğlenceli
Bunun yerine ( Aramıza Yeni Katılanlar ) kategorisindeki yenilerin ilk konularına baksanıza ?
Bakın bakalım ne yazıyor
"ögrenmeye geldim" acaba eğlenceyi mi öğrenmek için gelmiş yoksa Bilgi tecrübe ögrenmeye mi.

Bazen iyice saçmaliyoruz bu forumda allahtan kimse farkına varmıyor bize ne kadar inaniyor ve guveniyorlarsa ne desek sanki iyiliklerine yapiyormuşuk gibi algiliyorlar.

Eğlenceymiş iyice luna parka döndü zaten forum. Burada konu sahibini hedef almıyorum ona bu izni veren verenlere sözüm.
Öyle oldu hack faaliyetleri ile başlayan bir forumun ana gövdesini(hack faaliyetlerini) durdurmak zaten forum için darbe. İyice saçmalamaya başladılar kimsenin umrunda değil forum, varsa yoksa eğlence boş işler, böyle ilerlemez zaten forum illa ki açıcaklar gövde gösterilerini, yada forumu bir çok kez dediğim gibi kızlar soruyor'a döndürücekler. Böyle ilerlemez bu forum umarım ÜDY böyle mesajları hakaret olarak değilde, ciddiyet olarak algılar.

Son düzenleme:

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,070
6,090
[C*]
Lunapark oldu bura. Gorusunuzu iletin dedi bizde yanitladik biri yanit verdi hop dedi. Ama o yanit verende yok hicbir suc. Birileri yalan yere istemediklerini raporlayip duruyor

Hop.

Yetkim olan bölümde neden raporlayayım? Salı günü üye olmuşsunuz, bugün lunapark oldu diyorsunuz. Etkinlik ile ilgili görüş belirtebilirsiniz. Fakat siz gidip forumda küfür serbest olsun diye mesaj yazmışsınız. Etkinlik anlayışınız buysa reddedildi.

Ayrıca etkinlik olarak şöyle bir fikir vereyim, bilmiyorum etkinlik sayılır mı ama; madem üyelerimiz forumun bu kurallarından ve bazı bölümlerin kapatılmasından şekva ediyorlar, Soramazsın serisi gördüm geçen gün forumda, "ÜDY'ye Soramazsın" şeklinde bir konu açılıp, herkes saygı çerçevesinde görüşünü dile getirebilir.Tabi uygun görülürse..

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
-Üyeler arası ctf yarışması düzenlenebilir kazanan kişiye vip veya eğitim seti verilebilir.
-Bie hafta içinde en aktif üye yarışması yapılıp kazanana ödül verilebilir (yalnızca üyelere)
-Biraz alakasız ama discorddaki ve forumdaki vip birleştirilebilir
-Sorsmazsın serisi tüm timlere gelebilir

Virtual Gelin

Uzman üye
24 Ağu 2017
1,554
169
Bence etkinlik değil ama çağımızın en büyük konusu olan Big Data vesaire gibi konularda eğitimler olabilir böyle çekilişle alacağınız şanslı kişilere bootcamp tarzı

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
Siber güvenlik etkinlikleri, göz alıcı etkinlikler ile kimseye bir şey katamazsınız. Etkinlik yapıcaksanız Siber güvenlik alanı ile ilgili bir şeyler yapın. Hack dönemi bitse bile, siber güvenlik dönemi hâlâ mevcut.
++++++++++

Rocemis

Üye
24 May 2022
145
52

Ne tür etkinlikler istersiniz forumda veya ne tür eğlendirebilecek içerikler istersiniz?
Bunlar hakkında önerileri olan herkes bu konuda belirtebilir. Önerilerinizi belirtmekten çekinmeyin!
Foruma Oyun Gecesi Gelse İyi Olur Her Hafta Başka Bi Oyunda Örneğin ETS2 konvoy gibi

Cyb3r4

Üye
22 Mar 2022
95
66
Açıkçası ben bir yapıcı eleştiri yapacağım..
Yapılan etkinliklerin vs. doğru yönetildiğini düşünmüyorum, daha iyi idare edilebilir diye düşünüyorum. Böyle olduğu sürece etkinliklerin pek bir anlamı olmuyor bence..

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,319
359
bir medya haberi ile bir tool makalelerini karşılaştırın ve hangisi ön planda görün tabiki olabilir medya haberi ama günde 3 5 kere deil 1 kere olursa iyi olur ana sayfaya baktigimda 3 4 tane haber meraklısı olanlar twiter haber yazilarindan instagramdan bakabilirler onun yerine bilgisayar yazilim programlar toolar web hacking pentest exploitler konu acilsa iyi olur ve haftada 1 2 kere medya haberi iyi olur bu saydigim web hacking yazilim programlama bilgisayar donanim hakkinda sorular programlama dilleri ogretici bilgilendirme anlaminda konu acilabilir medya haberi turkhackteam de boyle makaleler az konulabilir her gun konulmasa iyi olur 3 5 tane değilde 1 2 tane hersey kararinda iyi olur

whichiam

Üye
3 Eyl 2022
212
80
Deep Web

Yeni gelenler de dahil olmak üzere bilen veya bilmeyene sitede açık bulup hacklemeyi gösterip toplu olarak bir gecede düşmanlarımıza saldırabiliriz bence yeterince eğlenceli olur (Oyun oynamaktan iyidir)

jraa94

Katılımcı Üye
23 Eki 2012
281
219
40.18406, 29.06159
yazılım, kodlama ve üretim konularında

Yazılım kodlama etkinlikleri olsa güzel olur bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.