Forumda Yoğun Bulunan Kelime Yanlışları

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Başlıktan da anlaşıldığı üzere üyeler tarafından gerek konuda gerekse attıkları yorumlarda göze çarpan bazı kelime yanlışları var.
2b03cbdf0dc09fed6834e2b5866644c3.gif

Benim gözüme çarpanlar şunlar:

-
Kod:
[/COLOR]Herkez[COLOR="magent"]
-
Kod:
[/COLOR]Stajer[COLOR="magent"]
-
Kod:
[/COLOR]Bilader[COLOR="magent"]

Olması gereken halleri ise şunlardır:
-
Kod:
Herkes
-
Kod:
Stajyer
-
Kod:
Birader

Peki sizin gözünüze çarpıp da bizimle paylaşabileceğiniz kelime yanlışları var mı?

Not: Konu bilgilendirme amaçlı olup mizahi bir yönü bulunmamaktadır.​

Son düzenleme:

MyGf

Kıdemli Üye
16 Tem 2016
3,278
5
Hall of Fame
Ewet, gelcek, saglik ve profilime giren herkes "May Görl Frend" diye okuyor. Sesleniyorum. O yanlış. MayGefe diye okuyun :D

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Ewet, gelcek, saglik ve profilime giren herkes "May Görl Frend" diye okuyor. Sesleniyorum. O yanlış. MayGefe diye okuyun :D
İlk gördüğümde "My Godfather" olarak düşünmüştüm.

Neyse, hatalara gelirsek:
herşey - her şey
olurmu, edermisiniz, etc. - olur mu, eder misiniz, etc.

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu

Yoğun bulunan kelime hataları değil, üyeler. hep aynı üyeler yapıyor. En olmayacak kelimeyi yanlış yazıyorlar. mesela "dehil" diyenler..

MyGf

Kıdemli Üye
16 Tem 2016
3,278
5
Hall of Fame
İlk gördüğümde "My Godfather" olarak düşünmüştüm.

Neyse, hatalara gelirsek:
herşey - her şey
olurmu, edermisiniz, etc. - olur mu, eder misiniz, etc.

My --> Benim
Gf ---> Gönüllerin fedaisi (MuratAbiGf izliyordum kaydolduğum zaman)

Tam anlamı Benim, Gönüllerin Fedaisi gibi bir anlam çıkıyor ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.