Forumda yönlendirme sorunsalı

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Bu konuyu açarken ki amacım forumda gözlediğim, problem veya problemleri aktarmak olacak sizlere. Dikkatimi çeken bazı durumlar var bunları ifade etmek istiyorum... Özellikle ''Yardım Merkezi'' bölümünde fark ettiğim şey şöyle; Forumdaki deneyimli kişilerin rütbe farketmeksizin tecrübesiz ve konu hakkında bilgi sahibi olmayanlara yardım etmek istemesi son derece olumlu, fakat bu yardımı yaparkende mantıklı ve bilinçli davranmak gerektiğine inanıyorum. Farz-ı misal, bir üye makinesinde herhangi bir problemden dolayı konu açtı diyelim... altındaki atılan postların muhakkak birinde sil, geri yükle, ve bomba olarak nitelendirdiğim ''format at düzelir'' geliyor. Değerli arkadaşlarım, sizlere sormak isterim pc'de veya mobil cihazında sıkıntı oluşan birine bu klasik cevapları vermek ne kadar doğru ? yani şurda şunu düşünmemiz lazım değil midir, kişinin sorunu formatlık olmayabilir yani buna gerçekten gerek yoktur. Yazılımsal bir problemi varsa bir program aracılığı ile bu problem ortadan kalkabilir. Ya da donanımsal bir problemi varsa sıkıntılı parçanın değişmesi gerekiyordur belkide. Format atmayı bilmeyen birine direkt olarak format at demek gerçekten tuhaf, ve bu kişi bilmiyorsa eğer gidip bir ücret karşılığında makinesine format attırıyor bu da ekstra ücret demek. Herkes her şeyi bilmek zorunda değildir birinin bildiğini diğeri bilemez bu işler böyle yürür. Tabi şöyle bir şeyde var ki, bazı durumlar gerçekten sadece formatlık ya da sıkıntılı parçanın değişmesi ile aşılır bunlara eleştiri getirdiğim yok zaten. Öyle ki sahiden bahsedilen konuda bilgimiz ve tecübemiz varsa kişi veya kişileri böyle yönlendirebiliriz anca... Sırf post olsun cevap atayım diye bilinçsiz post atılmamalı. Uzun olmuştur belki biraz ama önemli olduğunu düşünüyorum. Okuyanlar görüşlerini belirtmekten çekinmesinler.

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
merhaba bu gibi durumlarda özellikle de yardım merkezinde sırf mesaj sayısı yükselsin diye mesaj atılmışsa, yani hiçbir yardımı dokunmuyorsa mesajı "Gereksiz post kasımı silinmeli." şeklinde ihbar etmeniz önerilir. iyi geceler dilerim

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
merhaba bu gibi durumlarda özellikle de yardım merkezinde sırf mesaj sayısı yükselsin diye mesaj atılmışsa, yani hiçbir yardımı dokunmuyorsa mesajı "Gereksiz post kasımı silinmeli." şeklinde ihbar etmeniz önerilir. iyi geceler dilerim

Evet, aynı yöntemi uyguluyorum tereddütsüz. Burada ki asıl amacım, forumdaki üyelerin düşüncelerini öğrenmek ve düzeyli şekilde bir tartışma ortamı oluşturmak. Söylediklerime katılanlar da olabilir katılmayanlar da. Cevabın için teşekkürler @C3Y5.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.