Forumdaki fatih projesi hakkındaki kuralın değiştirilmesi önerisi

Fatih projesiyle ilgili forum kuralının değişimi

• Kullanılan toplam oy
    26
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
Arkadaşlar biliyorsunuz ki forumda fatih projesi hakkında en ufak yardım konusu açmak bile yasak. Mesela şurda tabletin filan başına bir şey gelse yardım isteyebileceğimiz yer THT. Ama konu açınca direk çöpe gidiyor. Yasak çünkü.. Bu açıdan bu kuralın değiştirilmesi hakkında öneri sunuyorum.

Bu kuralın kaldırılması ve değiştirilmesi sonucunda ne gibi avantajlarımız olur???

1-Üyelerimiz kendi tabletlerinide kişiselleştirebilirler

2-Androide meraklı üyelerin gelişimleri sağlanabilir. Çok uygun bir cihaz sonuçta

3-Androide olan ilgiyi arttırabiliriz

4-Üye bu metodları uygulayarak yazılımcı aşamasına bile yükselebilir ama çalışması şartıyla tabi :)

5-Üyeler bu alanla ilgilenirse hakikatki android kategorisi bayaa bi canlanır. Canlanırsa mesela en basit örneği konular açılır vsvs. Romlar portlanır. Uygulamalar paylaşılır kodlanır. Herkes kazabır kısaca. Ayrıca eğer kendi buluşlarımızla portlarımızla adımızı bile duyurabiliriz

Ve daha bir çok avantajımız var. Nolur anketi cevaplamayı unutmayın ;) Desteğinizi brkliyorum

Benim düşüncelerim bu yönde dostlar. Sonuçta bura özgür bir yer ve demokratik bir yer. Iyi sonuç gelirse gereğinin yapılacağından eminim ;)

Yorumlarınızıda beklemedeyim dostlar ;)

Son düzenleme:

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
317
Türkiye
İyi bir fikir sunmuşsun aslında. Ama bu konular ile ilgili net bir bilgi verilen konular açılsa ve onlar Önerilen'e alınarak, daha fazla konu açılıp, post kasılmasına engel olsa daha da iyi olabilir.

- Yazı rengini de daha okunur bir hale getirirseniz, iyi olur.. :trl

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
İyi bir fikir sunmuşsun aslında. Ama bu konular ile ilgili net bir bilgi verilen konular açılsa ve onlar Önerilen'e alınarak, daha fazla konu açılıp, post kasılmasına engel olsa daha da iyi olabilir.

- Yazı rengini de daha okunur bir hale getirirseniz, iyi olur.. :trl

Iddaaya varım. Etab 5 le ilgili güzel bir konu açılsın. Gereksiz post olmayacağının garantisini verebilirim. Haa ama bu yorum sahiplerinin genlerinde varsa orasına karışamayız dostum :) konuyla alakalı değil yani, üye ile ilgili ;)

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,758
282
85
u bilmiyorum maalesef
Öğrenme/tme amacıyla desteğin güzel kardeşim ama diğer sıkıntılarda oluşabilir sonuçta devlet'in eşyası eğer bozulur ise o zaman öğrenciler için sıkıntı olabilir okuldan atılma ihtimalleri var bir tablet için hayatlarını karartmasınlar :)

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
Öğrenme/tme amacıyla desteğin güzel kardeşim ama diğer sıkıntılarda oluşabilir sonuçta devlet'in eşyası eğer bozulur ise o zaman öğrenciler için sıkıntı olabilir okuldan atılma ihtimalleri var bir tablet için hayatlarını karartmasınlar :)

Dostum iyi diyorsunda etab 5 in arayüzü o kadar özelleştirilebilirki kolayca geri kurtarabiliyorsun. Normal telefonlar kadar zor değil. Ben 2 günde 8 defa çökerttiğimi hatırlıyorum :D her seferindede ayrı os kullanmıştım. O cihaz androidle ilgilenenleri kendilerini geliştirmeleri için iyi bir fırsat. Donanımsala kimse bişey yapamaz ama yazılımsal kurtarma seçenekleri bayaa var. Her türlü kurtulur diye düşünüyorum yani ;)

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,758
282
85
u bilmiyorum maalesef
Dostum iyi diyorsunda etab 5 in arayüzü o kadar özelleştirilebilirki kolayca geri kurtarabiliyorsun. Normal telefonlar kadar zor değil. Ben 2 günde 8 defa çökerttiğimi hatırlıyorum :D her seferindede ayrı os kullanmıştım. O cihaz androidle ilgilenenleri kendilerini geliştirmeleri için iyi bir fırsat. Donanımsala kimse bişey yapamaz ama yazılımsal kurtarma seçenekleri bayaa var. Her türlü kurtulur diye düşünüyorum yani ;)

İyi diyon hoş diyon da :D
Hadi bozdu o kişide yeni başlamıştı burdan yardım almaya çalışıyor ama yapamıyor hadi USB girişi bilgisayarı bile okumuyor donanımsal olarakta gitti :puah Nasıl düzelticek :D
Olur mu olur yani herşeyi düşünmek lazım ama yinede ÜDY nin kararına bağlı :)

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
İyi diyon hoş diyon da :D
Hadi bozdu o kişide yeni başlamıştı burdan yardım almaya çalışıyor ama yapamıyor hadi USB girişi bilgisayarı bile okumuyor donanımsal olarakta gitti :puah Nasıl düzelticek :D
Olur mu olur yani herşeyi düşünmek lazım ama yinede ÜDY nin kararına bağlı :)

Aga hiç olmadı garantiye verilir.
Telpaya günde rootlu giden tablet sayısını duysan varya ohooo

Haa bu arada yanlış bir anlaşılma daha var. Arkadaşlar tablete iki yolla play store filan yüklüyorsunuz. Ya gapps gibi paket flashlarsınız yada rom atarsınız. Tavsiyem rom. Neden? Root yok birşey yok. Risk nerdeyse 0. Tavsiyemdir ;)

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
Arkadaşlar çoğunluk evet dedi gibi. Dahada desteklerinizi bekliyorum ;)

BD4ANON

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
848
0
ROOTanya
Arkadaşlar biliyorsunuz ki forumda fatih projesi hakkında en ufak yardım konusu açmak bile yasak. Mesela şurda tabletin filan başına bir şey gelse yardım isteyebileceğimiz yer THT. Ama konu açınca direk çöpe gidiyor. Yasak çünkü.. Bu açıdan bu kuralın değiştirilmesi hakkında öneri sunuyorum.

Bu kuralın kaldırılması ve değiştirilmesi sonucunda ne gibi avantajlarımız olur???

1-Üyelerimiz kendi tabletlerinide kişiselleştirebilirler

2-Androide meraklı üyelerin gelişimleri sağlanabilir. Çok uygun bir cihaz sonuçta

3-Androide olan ilgiyi arttırabiliriz

4-Üye bu metodları uygulayarak yazılımcı aşamasına bile yükselebilir ama çalışması şartıyla tabi :)

5-Üyeler bu alanla ilgilenirse hakikatki android kategorisi bayaa bi canlanır. Canlanırsa mesela en basit örneği konular açılır vsvs. Romlar portlanır. Uygulamalar paylaşılır kodlanır. Herkes kazabır kısaca. Ayrıca eğer kendi buluşlarımızla portlarımızla adımızı bile duyurabiliriz

Ve daha bir çok avantajımız var. Nolur anketi cevaplamayı unutmayın ;) Desteğinizi brkliyorum

Benim düşüncelerim bu yönde dostlar. Sonuçta bura özgür bir yer ve demokratik bir yer. Iyi sonuç gelirse gereğinin yapılacağından eminim ;)

Yorumlarınızıda beklemedeyim dostlar ;)

Hocam katılıyorum size Android kulübü bunun için yararlı konu açabilir ama sadece android kulübünün açması iyi olur hem de kontrol edilir bence haklısınız :)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Devlete ait olan bir mala zarar vermek ve bunu illegal bir şekilde yapmak yasak. Eğer ki yasak olmadığını düşünürsek, sadece yönetim değil forumun tamamı bundan sorumlu olur. Forumun kapanmasına kadar gider.

Kural değişmeyecektir. Çünkü devletin malına verilen zarar bir suçtur ve bu suçun burada paylaşılması da forumu, yönetimi sorumlu tutar.

WolfBacktrack6

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
518
0
Devlete ait olan bir mala zarar vermek ve bunu illegal bir şekilde yapmak yasak. Eğer ki yasak olmadığını düşünürsek, sadece yönetim değil forumun tamamı bundan sorumlu olur. Forumun kapanmasına kadar gider.

Kural değişmeyecektir. Çünkü devletin malına verilen zarar bir suçtur ve bu suçun burada paylaşılması da forumu, yönetimi sorumlu tutar.

O Zaman Hackıng Yasaklansın Ya Devlete Karsı Kullanılırsa ?
Böyle Saçma Kural mı Olur Bırakın Herkes Kendı Sorumluluğu UStne Alsın

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,425
311
Bu kuralı biz keyfimizden belirlemiyoruz arkadaşlar.

Ufak birşeye müsade ettiğimizde bu işin sonu zarar vermeye, sisteme sızmaya kadar gidiyor. Söz konusu sistemlere bu tür faaliyetlerin her türlüsü yasaktır, bu konuda milli eğitim bakanlığından uyarı da aldığımız için haliyle yasaları çiğneme gibi bir şansımız yok. Siz kendi açınızdan düşünüyorsunuz olayı biz devlet ve yasalar taraflı düşünüyoruz.

Ha inat ediyorsanız da bu tür faaliyetlere izin veren sitelerde zaman geçirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.