Fotoğraf yaymaktan nasıl bir ceza alırım?

EmRGamerYT

Üye
7 Tem 2021
206
57
24
Bolu Merkez,Türkiye
Enkaz altına kalanlar gurubu vardı, bende enkaz altında kalanlara dalga geçen çocuğun fotoğrafını buldum guruba attım dedim bakın çocuğun fotoğrafı bu ondan sonra hemen sildim fotoğrafı adamın teki yazdı seni adliyeye vericem dedi ne yapmalıyım

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,657
Ya abi o kadar diyorum ki bulaşmayın uğraşmayın
Hiçbirşey olmaz büyük ihtimal korkutmak amaçlı demiştir

Lütfen diyorum
Yok şu çocuğun tcsini yayayım fotosunu bulayım demeyin, boş

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,312
4,767
Enkaz altına kalanlar gurubu vardı, bende enkaz altında kalanlara dalga geçen çocuğun fotoğrafını buldum guruba attım dedim bakın çocuğun fotoğrafı bu ondan sonra hemen sildim fotoğrafı adamın teki yazdı seni adliyeye vericem dedi ne yapmalıyım
İnsanların fotoğraflarını paylaşmak kişisel veri ihlali nedeniyle yasaktır ve suçtur.
Çünkü önceden TC yaymadan dosyam var
Niye insanların bilgilerini yaydığınızı gerçekten merak ediyorum, bunun etik bir davranış olmadığını bilebileceğinizi düşünüyorum.
yapıyorsan korkma
Korkmasalar bile yapmasınlar hocam :)

Amiral.

Yeni üye
6 Şub 2023
26
6
Ne olucak, hiçbir şey olmaz.

Eğer giderse şikayet ederse ben yanarım
Çünkü önceden TC yaymadan dosyam var
Çok kötü korkuyorum elim kolum titror Şuan
Darka girmeden önce düşünmeliydin

İnsanların fotoğraflarını paylaşmak kişisel veri ihlali nedeniyle yasaktır ve suçtur.
Niye insanların bilgilerini yaydığınızı gerçekten merak ediyorum, bunun etik bir davranış olmadığını bilebileceğinizi düşünüyorum.
Ne kadar kötü amaçla yapılma ihtimali olsada iyi amaçla yapma olasılığıda var hem yaydığı kişininde temiz olduğunu düşünmüyorum

azx5

Üye
26 Ocak 2023
180
85
23
DPW
O kişinin bilgileri zaten Public edildi sende büyük ihtimalle telegramda veya discord kanallarından buldun ben ifşa ettim diye hava atmak için sunucularına attın zaten sen bulsan şuan bu kadar çocukça bir konuyu acmassin kardeşim

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
Merhaba,

Sosyal medyadan aldıysan 2 yıldan 4 yıla, kendin çektiysen 1 yıldan 3 yıla hapis cezası bulunmaktadır.

Şuan sizi ben bile şikayet edebilirim.

İyi Forumlar...

azx5

Üye
26 Ocak 2023
180
85
23
DPW
Hukukı̂ cezasından bahsediyorum. Hemen atarlar anlamında da bir şey dediğimi zannetmiyorum.

Esprilerinizi başka yerlerde kullanmanızı öneririm.

İyi Forumlar...
Öyle olmuyor işte hemen ben bunu şikayet edeyim ben bunu hapise attirayim kendimde yaşadım bundan 2 yıl öncesinde sosyal medyadan ailevi değerlerime küfür eden bir kişiyi tam 2 kez siber suçlara şikayet etmem rağmen dönüş maili bile gelmedi

Amiral.

Yeni üye
6 Şub 2023
26
6
Öyle olmuyor işte hemen ben bunu şikayet edeyim ben bunu hapise attirayim kendimde yaşadım bundan 2 yıl öncesinde sosyal medyadan ailevi değerlerime küfür eden bir kişiyi tam 2 kez siber suçlara şikayet etmem rağmen dönüş maili bile gelmedi
Ohooo 2018den beri atat tarzı sunuculardaki üyeler ifşalı ifşasız şikayet ediyorduk ailevi küfür yanında hiçbir şey değil adamlar kendi annelerine babalarına küfür edior.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.